Co Elon Musk buduje na Ethereum?

Elon Musk cyklicznie zabiera głos w sprawie Bitcoina, Ethereum czy innych kryptowalut. Tym razem padło właśnie na ETH...

2 lipca CEO Tesli ponownie wypowiedział się w temacie kryptowalut. Tym razem, w odpowiedzi na tweet Williama Shatnera, biznesmen wyraził swoje stanowisko wobec Ethereum,

Elon Musk nie posiada Ethereum | Nie jest ani „za” ani „przeciw”

Kanadyjski aktor William Shatner wielokrotnie podkreślał swoją sympatię pod adresem bitcoina i innych kryptowalut. Już w 2018 roku pisał pół-żartem, pół-serio następujące słowa:

W połowie 2019 roku Shatner ugruntował swoje przekonania, tweetując w duchu poparcia dla projektu opartego na Ethereum. W tym samym tweecie oznaczył Vitalika Buterina, jak również Elona Muska.

Shatner dość długo czekał na odpowiedź, ale wczoraj ostatecznie się doczekał. 2 lipca Elon Musk w końcu odpowiedział na tweeta. Stwierdził, że nie „buduje niczego na Ethereum”.

Jeśli nie Musk, to kto?

Czy skoro szef Tesli „nie buduje niczego na Ethereum” oznacza to, że nie robi tego również nikt inny? Bynajmniej…

Według analizy Adama Cochrana, adiunkta w Conestoga College w Kanadzie, firmy z listy Fortune 500 aktywnie zajmują się Ethereum. Dodatkowo, patrząc na 10 000 najlepszych portfeli ETH (według wielkości salda), skomentował:

„Portfele powiązane z głównymi graczami, takimi jak JPMorgan Chase, Reddit, IBM, Microsoft, Amazon i Walmart [gromadzą ETH]”.

Niektóre z wymienionych firm pracują również nad własnymi projektami blockchain, stąd ich większa ekspozycja na branżę kryptowalut.

Przykładowo, Reddit pracuje nad systemem punktów opartym na blockchain, aby stymulować rozwój społeczności i prawdopodobnie stworzyć nowe źródło dochodów. System został nazwany „punktami społeczności” (community points) i ma zostać uruchomiony w ramach sieci Ethereum.

jeszcze jedno. Audytor „Wielkiej Czwórki” Ernst & Young (EY) stworzył technologię o nazwie „Nightfall”. Technologia ta ma na celu uczynienie transakcji opartych na Ethereum bardziej prywatnymi. Czy zachęci to wielkie korporacje jeszcze bardziej do korzystania z dobrodziejstw blockchain?

Elon Musk o kryptowalutach | Najciekawsze wpisy i komentarze

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx