Chain hopping jako narzędzie przestępców?

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DoJ) twierdzi, że traderzy kryptowalutowi parający się monetami rodzaju privacy coin, takimi jak Monero, Dash czy Zcash, angażują się w „działania wysokiego ryzyka”. Co wspólnego ma z tym chain hopping?

Zgodnie z raportem Cyber ​​Digital Task Force prokuratora generalnego USA o nazwie Cryptocurrency: An Enforcement Framework opublikowanym 8 października, kryptowaluty o zwiększonym stopniu anonimowości) mogą osłabić istniejące narzędzia przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i zwalczania finansowania terroryzmu (CFT).

Chain hopping jako narzędzie przestępcy?

„Departament uważa, że ​​stosowanie AEC jest czynnością wysokiego ryzyka wskazującą na możliwe zachowanie przestępcze” – czytamy w raporcie. „AEC są często wymieniane na inne wirtualne aktywa, takie jak Bitcoin, co może wskazywać na technikę nakładania warstw między wirtualnymi zasobami dla użytkowników próbujących ukryć zachowanie przestępcze”.

DoJ stwierdza, że posiadacze monet z kategorii privacy coin mogą zaciemniać pochodzenie swoich tokenów za pomocą mikserów czy chain hopping, co generalnie osłabia AML i CFT.

Chain hopping, który według Departamentu Sprawiedliwości jest „często używany przez osoby, które piorą dochody z kradzieży wirtualnej waluty”, polega na zamianie swoich zasobów kryptograficznych na inne działające na innym łańcuchu bloków, takim jak Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH).

Miksery utrudniają śledczym śledzenie funduszy przez mieszanie zasobów kryptowalut od wielu inwestorów, zanim zostaną one przesłane do odpowiedniego portfela. W raporcie przytoczono narzędzie do ochrony prywatności o nazwie Helix, którego rzekomy administrator został aresztowany w lutym za wypranie ponad 311 milionów dolarów bitcoinów.

„Operatorzy tych usług mogą ponosić odpowiedzialność karną za pranie pieniędzy, ponieważ te miksery […] są zaprojektowane specjalnie w celu „ ukrycia charakteru, lokalizacji, źródła, własności lub kontroli ”transakcji finansowej.”

Opublikowany wczoraj raport Departamentu Sprawiedliwości zawiera 83 strony oficjalnych wytycznych dotyczących rozliczania rynków kryptowalut w Stanach Zjednoczonych.

Cały raport dostępny jest tutaj.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze