Cena Ethereum przekroczyła 3000 USD po raz pierwszy od maja 2021

Po niedawnym hard forku sieci, cena ethereum nadal rośnie, a dziś przekroczyła poziom 3000 USD po raz pierwszy od spadków odnotowanych w połowie maja.

eth
kurs ETH/ USD; źródło: link

Chociaż do ATH na poziomie prawie 4357 USD ustalonego 12 maja wciąż daleka droga, ETH nie było wyceniane tak wysoko już od prawie trzech miesięcy. Od 19 maja, kiedy cały rynek kryptowalut wpadł w spiralę spadkową po miesiącach wzrostu, kurs ( w chwili przygotowywania niniejszej publikacji) utrzymuje się powyżej 3000 USD.

Jako główne powody spadków wymieniane są: decyzja Tesli o zaprzestaniu akceptowania BTC i niepewność wokół zamiarów regulacyjnych ze strony Chin. Zarówno bitcoin, jak i ethereum straciły ponad 50% swojej wartości od czasu swoich historycznych maksimów ustalonych w kwietniu/maju.

Cena ethereum spadła 22 lipca poniżej 2000 USD. Od tego czasu cena drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej stale rosła, zyskując na wartości ponad 50%.

Chociaż szerszy rynek ostatnio się rozwija, w szczególności wzrost Ethereum wynika częściowo z wprowadzenia długo oczekiwanego hard forka w Londynie, aktualizacji sieci, która wdraża wiele propozycji ulepszeń społeczności.

Hard fork London zmienia sposób obliczania opłat przez sieć, potencjalnie oszczędzając użytkownikom cenny ETH podczas dokonywania transakcji. Co najważniejsze, następnie spala te opłaty – lub usuwa je z obiegu – zamiast przyznawać je górnikom sieci, dodając element deflacyjny do Ethereum, który stopniowo obniża podaż ETH.

Od wprowadzenia w czwartek, 5 sierpnia, Ethereum spala ponad 12 000 USD na minutę ETH według Etherchain.org i do tej pory usunęło z sieci ponad 8 600 ETH w ciągu zaledwie dwóch dni – oszałamiająca wartość 25,8 miliona dolarów.

Po premierze hard forka London, cena ETH wzrosła o 7,85%, z ceny 2583 USD w czwartek rano do dzisiejszego poziomu powyżej 3000 USD.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze