50 banków i 10 firm z listy Fortune 500 ma korzystać z Cardano do końca 2026 roku

Frederik Gregaard oświadczył, że krótkoterminowe cele Cardano obejmują wdrożenie co najmniej 50 banków do korzystania z natywnej kryptowaluty – ADA. Określając cele na kolejne kilka lat, CEO Fundacji Cardano stwierdził, że trzy firmy z listy Fortune 500 mogą zacząć korzystać z aktywa w ciągu najbliższych trzech lat.

50 banków i 3 firmy z listy Fortune 500

Cardano aspiruje do zwiększenia wymiaru ekspozycji ADA na inwestorów i użytkowników klasy instytucjonalnej. Podczas niedawnej prezentacji internetowej Gregaard nakreślił krótko- i długoterminowe cele Fundacji. Podkreślił znaczenie adopcji natywnego zasobu cyfrowego ekosystemu blockchain przez duże organizacje.

W związku z powyższym, jedną z najważniejszych części, na których organizacja chce skupić się w ciągu najbliższego półtora roku, będzie wdrożenie 50 banków do korzystania z „tokena użytkowego ADA, który pozwala operować na naszym blockchainie”.

Jeśli Fundacja zrealizuje ten cel, umożliwi posiadaczom ADA konwersję cyfrowego aktywa na różne waluty fiducjarne lub inne monety z wykorzystaniem blockchaina Cardano.

Cele na najbliższe lata – do 2024 roku – obejmują zwiększenie aktywności użytkowników w sieci oraz liczby działających portfeli, aby zmniejszyć potrzebę korzystania z usług stron trzecich do interakcji z projektami blockchain.

Ponadto Fundacja Cardano planuje włączyć do swojego ekosystemu co najmniej trzy duże organizacje z listy Fortune 500. Gregaard zapowiedział, że oprócz zamiaru zapoznania ich z korzyściami płynącymi z blockchain, Fundacja chce, aby posiadali i używali ADA.

Fundacja oczekuje, że w ciągu najbliższych pięciu lat, cały blockchain Cardano stanie się samowystarczalny i zarządzany przez społeczność, co zbiegnie się z nadejściem ery Voltaire. W tym momencie, rozproszony rejestr Cardano miałby, co do założenia, przyjąć zdolność operacyjną w zakresie co najmniej miliarda użytkowników.

Gregaard podkreślił, że liczba firm z listy Fortune 500 posiadających i korzystających z ADA powinna wzrosnąć do 2026 roku do co najmniej dziesięciu.

Aby osiągnąć tak ambitne i wysoko postawione cele, Fundacja wprowadziła w życie dwupoziomowy plan, który obejmuje zwiększenie popytu na blockchain i jego cyfrową monetę przy jednoczesnym zapewnieniu „doskonałego i zdecentralizowanego” produktu.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze