Cardano nowym projektem w Digital Large Cap Fund

Należący do Grayscale fundusz Digital Large Cap Fund został rozszerzony o nową kryptowalutę. Tym samym Cardano (ADA) stało się trzecim co do wielkości walorem portfela inwestycyjnego (wyprzedzają go jedynie BTC oraz ETH).

Informacja o dodaniu nowego aktywa została ogłoszona w piątek. Firma poinformowała, że w związku z kwartalną aktualizacją portfela wprowadziła Caradno. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wiele osób postrzega je jako projekt, który może w przyszłości zagrozić ethereum. ETH stanowi natomiast dużą część portfela Grayscale.

Cardano na pokładzie portfela Grayscale

Opublikowana na Twitterze Grayscale wiadomość „Witamy na pokładzie, #Cardano. Dostosowaliśmy portfel Grayscale Digital Large Cap Fund i teraz obejmuje $ADA.

„Welcome aboard, #Cardano. We have adjusted the portfolio of Grayscale Digital Large Cap Fund to now include $ADA.”

Kryptowaluta ADA w portfelu Grayscale

Procentowy udział ADA w funduszu wynosi aktualnie 4,26%. Na pierwszym miejscu jest oczywiście BTC (67,47%), a na drugim ETH (25,39%). Cardano zamyka zatem podium. Daleko za nim znajduje się BCH (Bitcoin Cash), przy czym ekspozycja spółki na tę kryptowalutę wynosi zaledwie 1,03%. Poniżej 1% wynosi ekspozycja na LTC i LINK. W celu sfinansowania zakupu ADA Grayscale sprzedało kilka kryptowalut i usunęło je ze swojego portfela. Aktualny kurs Cardano wynosi 1,42 USD, natomiast podczas ATH sprzed dwóch miesięcy kurs doszedł do 2,45 USD.

Jakie kryptowaluty będą następne?

Grayscale nie wyklucza wprowadzenia do swojego portfela kolejnych kryptowalut, przy czym najprawdopodobniej zrobi to poprzez oddzielne fundusze. Projekty, nad którymi zastanawia się Grayscale Investments to między innymi SOL, MATIC, KAVA i 1INCH. Sprawdź wszystkie 13 projektów, które mogą dołączyć do aktywów Grayscale.

Reakcja rynku na decyzję Grayscale

Wprowadzenie Cardano (ADA) do portfela Grayscale wywołało zamieszanie na rynku i wielu inwestorów postanowiło skopiować ruchy popularnego funduszu. Następna aktualizacja portfela zostanie udostępniona we wrześniu. Wiele ciekawych informacji na temat Cardano (w tym opis różnic pomiędzy ADA a BTC) znajdziesz w artykule Opis kryptowaluty Cardano.

Komentarze