Arthur Hayes ostrzega przed EIP-1559

Czy czeka nas bezpardonowa zamiana miejsc pomiędzy ethereum a bitcoinem? Były szef BitMEX ostrzega przed skutkami EIP-1559 na blockchainie drugiej, największej kryptowaluty świata.

Po przeczytaniu 79-stronicowego raportu Nikhila Shamapanta o drodze Ethereum do 150 000 dolarów, były dyrektor generalny BitMEX Arthur Hayes dostrzega teraz 30-procentową szansę na bezpardonową zamianę miejsc pomiędzy bitcoinem a ethereum.

Czy ethereum wygra z bitcoinem?

Zgodnie z treścią ostatniego tekstu, który Arthur Hayes opublikował na Medium, aktualizacja EIP-1559, która zostanie dołączona do nadchodzącego hard forka Londyn na Ethereum, spowoduje deflację podaży. Ma to być – zdaniem Hayesa – aktualnie głównym argumentem przemawiającym za tym, że ether mógłby ostatecznie zwyciężyć w wyścigu z bitcoinem o 1 miejsce w rankingu kryptowalut.

Hayes ostrzega jednak, że całkowita podaż może okazać się zbyt mała, aby ekosystem DeFi działał prawidłowo:

„Sieć nie wyprodukuje wystarczającej ilości ETH, za pośrednictwem nagród blokowych, aby zaspokoić jego wykorzystanie w realizacji misji Ethereum… W tym momencie ekonomia sieci zawodzi. Cena jest wysoka, a HODLerzy kupują więcej, niemniej jednak może to być krótki spacer, jeśli aplikacje DeFi, które wymagają paliwa, nie mogą go uzyskać ZA DOWOLNYM KOSZTEM.”

Na podstawie powyższego Hayes przewiduje, że taki „wadliwy” harmonogram inflacji będzie musiał zostać ostatecznie zmieniony. To zaś, w jego opinii, spowoduje wysłanie ceny „na dno Rowu Mariańskiego”:

„Jeśli naprawdę osiągniemy cenę 150 000 USD za 1 ETH, a sieć przestanie pośredniczyć w pasożytniczym reżimie CeFi, sama sugestia, że ​​protokół musi zmienić harmonogram emisji, aby dalej rozbijać czaszki CeFi, spowoduje, że cena będzie gwałtownie spadać w dół Rowu Mariańskiego.”

Proces Hayesa, który odbędzie się w marcu 2022 r

Podczas gdy Hayes dzieli się swoimi głębokimi przemyśleniami na rynku, grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Wraz z innymi, byłymi członkami kierownictwa BitMEX został – w październiku ubiegłego roku – oskarżony przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych o naruszenie Bank Secrecy Act.

W kwietniu Hayes poddał się władzom USA. Jego proces ma się odbyć 28 marca 2022 roku.

Może Cię zainteresować:

Komentarze