ARG stracił na wartości po zakończeniu Mistrzostw

Token Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej (ARG) spadł o 54% od czasu, gdy Argentyna pokonała Francję i wygrała mistrzostwa świata w niedzielę, 18 grudnia. W dniu meczu finałowego żeton zaczynał się od 6,02 $, a zakończył dzień na 2,66 $. Kilka dni wcześniej ARG wzrósł o prawie 70% po zwycięstwie drużyny z Chorwacją, osiągając cenę 5,4 USD zaraz po meczu.

Po finale Mistrzostw Świata kapitalizacja rynkowa ARG wzrosła o prawie 70%, a żeton się zmniejszył. Po tym, jak drużyna zakwalifikowała się do finału turnieju, kapitalizacja rynkowa tokena wzrosła do ponad 19 milionów dolarów, by po niecałych dwóch dniach spaść poniżej 10 milionów dolarów.

Przywileje dla posiadaczy ARG

W witrynie z tokenami reprezentacji narodowej fani, którzy kupili ARG mogli mieć symboliczny udział w decyzjach klubowych. Na przykład Argentyński Związek Piłki Nożnej zorganizował głosowanie dla właścicieli żetonów w 2021 roku i poprosił ich o wybranie frazy, która będzie umieszczona na autobusie i samolocie drużyny podczas podróży na mecze.

ARG zapewnił również podpisane towary, możliwość spotkania i powitania graczy oraz dostęp VIP do „Monumental”, stadionu River Plate w Buenos Aires.

Spektakularna sprzedaż, jeszcze większy upadek

Zaledwie trzy godziny po uruchomieniu token Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej został w pełni sprzedany: łącznie zakupiono 600 000 tokenów, po 2 dolary za sztukę.

„Argentyński futbol musi nadal się rozwijać, zwiększając swoją globalną widoczność. Aby osiągnąć ten wzrost, ważne jest, abyśmy nawiązali współpracę z wiodącymi światowymi markami, które chcą współpracować z AFA.” – powiedział ówczesny prezes Argentyńskiej Federacji Piłki Nożnej, Claudio „Chiqui” Tapia.

Niektórzy fani uważali, że jeśli Argentyna zdobędzie mistrzostwo świata, wartość pieniędzy z mistrzostw świata wzrośnie. Jednak stało się dokładnie odwrotnie.

Według ekspertów, niedawny spadek tokenu ARG powinien być normalny, ponieważ zainteresowanie mistrzostwami świata i wzrost spekulacyjny były głównymi czynnikami napędzającymi wzrost cen. Motywacja traderów do inwestowania spadła po mundialu, co spowodowało spadek tokenu Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej.

Komentarze