Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 2.10.2017

Pod moją ubiegłotygodniową analizą pojawiło się sporo komentarzy. Spotkałem się z miłymi komentarzami o prośbami, abym przeanalizował dla Was konkretne kryptowaluty. Próśb było tak dużo, że ilość instrumentów do przeanalizowania zapełniła całą dzisiejszą ramówkę 🙂 

Zaczynając od początku a więc od Prośby Mateusza, przyjrzyjmy się notowaniom GameCredits. Jak wspominałem już w moim komentarzu do wrześniowego rankingu kryptowalutw jednym momencie kursy niemal wszystkich walut cyfrowych znalazły się w okolicy istotnych poziomów wsparcia, gdzie dokładnie w połowie miesiąca (w piątek, 15 września br.) pojawiły się silne reakcje popytowe. Od tego czasu obserwujemy mniej bądź bardziej dynamiczne wzrosty. Podobne zjawisko mogliśmy zaobserwować również na tym instrumencie. Dokładnie 15 września, rynek odrzucił wsparcie w okolicy poziomu 1.10 i od tego czasu obserwujemy wzrosty, na skutek których pokonana została już linia tendencji spadkowej. Obecnie, od kilku dni kurs oscyluje w okolicy lokalnego oporu 2.60, gdzie niemal każdego dnia pojawia się reakcja podażowa. Biorąc pod uwagę, że w czasie trwania ostatniego ruchu wzrostowego nie pojawiła się żadna głębsza korekta spadkowa, spodziewać moglibyśmy się nawet odrzucenia tej strefy. Jeżeli tak się stanie, potencjalnym zasięgiem dla ewentualnych spadków mogłyby okazać się nawet okolice poziomu 1.75. Pokonanie obecnie testowanego oporu mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice poziomu 3.40.

Spoglądając na notowania Siacoina zauważymy, że tu również kurs znajduje się obecnie w okolicy lokalnego oporu. W tym przypadku jest to poziom 0.0050 USD a w jego okolicy pojawiła się już pierwsza (właściwie to druga) reakcja podażowa. Jeżeli opór ten zostanie ponownie odrzucony, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice 0.0048 bądź nawet 0.0044. Trwałe pokonanie obecnej strefy też nie będzie wystarczające by „zagwarantować” kupującym przejęcie kontroli nad rynkiem. Do tego celu niezbędne byłoby pokonanie oporu 0.0060.

Zgodnie z prośbą Marcina, spójrzmy również na notowania Litecoina. Ogromna korelacja występująca pomiędzy poszczególnymi coinami sprawia, że również na tym instrumencie kurs znajduje się w okolicy istotnego oporu. W tym przypadku jest to poziom 57.00.

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że obecnie rynek testuje linię tendencji wzrostowej. Jeżeli kupującym udałoby się odrzucić to wsparcie, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów nawet w okolice wspomnianego juz poziomu 57.00. Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, najbliższym technicznym wsparciem, w okolicy którego mogłaby pojawić się reakcja popytowa będzie poziom 51 USD.

W przypadku Monero, 15 września br. rynek odrzucił aż dwa techniczne poziomy wsparcia: 62.00 oraz 85.00. Późniejsze wzrosty nie miały jednak wystarczajaco siły by pokonać najbliższy, techniczny opór w okolicy poziomu 103 USD, w efekcie czego od tego czasu rynek porusza się w trendzie horyzontalnym. Dopóki górne ograniczenie tej konsolidacji nie zostanie trwale pokonane, ostrożny byłbym z otwieraniem pozycji długich (kupno).  Biorąc pod uwagę ubiegłotygodniowe odrzucenie wspomnianego już poziomu 103.00 i trwające od tego czasu spadki, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się bowiem ponownego przetestowania wsparcia 85.00.

Bardzo ciekawy instrument zaproponował Dominik. Mowa o IOP (Internet of People). Tak, jak na wykresie dziennym sytuacja wdaje się bardzo nieczytelna, tak w przypadku interwału 4-godzinowego wszystko wygląda niemal książkowo i co najważniejsze, w odróżnieniu do wspomnianych wcześniej kryptowalut, w tym przypadku rynek testuje lokalne wsparcie. Warto również zwrócić uwagę, że poziom ten zbiega się również z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.

Na skutek trwających od 15 września br. wzrostów kurs NEO wybił górą z trwającego przez ponad miesiąc kanału spadkowego i dotarł aż w okolice poziomu 37 USD, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się reakcja podażowa. Biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie nie obserwowaliśmy żadnej większej korekty spadkowej, odrzucenie tej strefy wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.

Sytuację na tym instrumencie warto obserwować również na niższych interwałach czasowych. Na H1 zauważymy, że kurs znajduje się obecnie w okolicy linii tendencji wzrostowej, gdzie z technicznego punktu widzenia mogłaby pojawić się reakcja popytowa. Nawet jeżeli wsparcie to zostanie pokonane, to reakcji takiej spodziewać moglibyśmy się już w okolicy poziomu 34.30. Dopiero pokonanie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do większych spadków.

Na notowaniach Liska zauważymy, że kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym (w konsolidacji). Biorąc pod uwagę trwające od soboty spadki, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania technicznego wsparcia w okolicy poziomu 5.10. Tamteż mogłaby pojawić się reakcja popytowa. Byśmy mogli jednak mówić o trwałym powrocie do wzrostów, (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) musielibyśmy pokonać (czerwoną) linię tendencji spadkowej bądź najlepiej opór 8.15.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Wiedz co posiadasz i wiedz dlaczego to posiadasz.” – Peter Lynch

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze