3 altcoiny, które warto mieć teraz w portfelu
Jeden z aktualnie najbardziej wziętych influencerów kryptowalut bierze na warsztat 3 altcoiny, które jego zdaniem mają wysoki potencjał wzrostów na maj tego roku.
W swoim nowym filmie Swope mówi, że wraz z niewątpliwym przełomem price action ETH w stosunku do bitcoina i reszty rynków kryptowalut, fala nowych projektów zbudowanych w sieci Ethereum może wkrótce zyskać nową uwagę inwestorów.
Truebit (TRU)
Gospodarz kanału Chico Crypto rozpoczyna swoją listę od Truebit (TRU), protokołu skalowalności smart kontraktów dla Ethereum.
Swope zauważa, że zaledwie kilka dni temu współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, opublikował na swoim blogu post, w którym zaproponował Truebit jako potencjalnie przydatną do wykorzystania w ramach roll-upów Optimism, technologii warstwy 2, która skaluje i przyspiesza transakcje w zdecentralizowanych aplikacjach (DApps) i smart kontraktach.
Optimism pracuje nad rozwiązaniem skalującym Ethereum opartym na tak zwanych „rollup’ach” już od czerwca 2019 r. Ma ono na celu zwiększenie przepustowości Ethereum (liczby transakcji przetwarzanych na sekundę) i zmniejszenie opłat za gas.
Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:
W chwili przygotowywania niniejszej publikacji cena TRU wynosi 0,61 USD, co oznacza lekko ponad 300% wzrostu w ciągu ostatnich 7 dni.
Habitat (HBT)
Kolejnym wyborem Swope’a jest Habitat (HBT). Habitat to kolejna platforma rollupów, która stawia sobie za cel skalowanie projektów na Ethereum.
„Czy Habitat jest najbardziej zaawansowany ze wszystkich platform rollupów w sieci ETH? Oczywiście używają jakiejś koncepcji weryfikacyjnej Truebit jeszcze przed Optimism. Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie jestem programistą, więc będziemy musieli poczekać, czas pokaże”.
HBT, natywny governance token na platformie Habitat, kosztuje aktualnie 7,31 USD, co oznacza wzrost o prawie 240% w ciągu ostatnich 7 dni.
B.Protocol (BPRO)
Na trzecim miejscu listy Swope’a wylądował B.Protocol, warstwa protokołu dla platform pożyczkowych, która sprawia, że są one „bezpieczniejsze dzięki eliminowaniu wojen o gas (gas wars) i przenoszeniu zysków górnika na użytkowników”.
„Użytkownicy wchodzą w interakcję z istniejącymi platformami pożyczkowymi za pośrednictwem smart kontraktu B.Protocol. Dostawcy płynności w ramach B.Protocol zapewniają amortyzację zadłużenia użytkowników. Dostawcy płynności dzielą się następnie zyskami z użytkownikami. Nagroda użytkownika jest proporcjonalna do jego ratingu.
Aplikacja jest aktywna, znajdują się w niej już zablokowane środki o wartości przekraczającej 250 000 000 USD”.
BPRO kosztuje – chwilę przez publikacją – 21,26 USD.
Może Cię zainteresować:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.