Alarm dla inwestorów Ethereum: Ekspert przewiduje masowe spadki!

Po gwałtownym spadku w poniedziałek, Ethereum (ETH) na krótko odzyskało równowagę we wtorek, zanim pojawiły się kolejne niepokojące sygnały. Napięcie wzrosło, gdy portfel powiązany z Fundacją Ethereum zdecydował się sprzedać część swoich tokenów, co wywołało panikę na rynku.

Komplikacje na bliskim wschodzie wpływają na krypto?

Taka decyzja sprawiła, że cena Ethereum spadło o ponad 2% w ciągu kilku godzin. Wielu inwestorów zostało zaskoczonych tym ruchem, starając się odpowiednio dostosować swoje strategie. Wspomniany poniedziałek był wyjątkowo trudny dla inwestorów kryptowalut, z uwagi na masową wyprzedaż, w wyniku której do likwidacji doszło w walorach o wartości ponad 100 milionów dolarów.

Warto zaznaczyć, że te burzliwe ruchy na rynku kryptowalut miały miejsce w kontekście rosnących napięć na Bliskim Wschodzie. Konflikt Izraela z Hamasem oraz narastające napięcia w regionie wpłynęły na niepewność inwestorów, co odcisnęło piętno na różnych klasach aktywów.

Zobacz także: Założyciel Cardano zszokowany. „Nie mogę uwierzyć, że SBF staje się gwiazdą”

Ekspert: przed Ethereum trudny czas

Chociaż Ethereum wydawało się stabilizować we wtorek, nadal pojawiały się obawy o jego przyszłość. Znany analityk krypto, Ali Martinez, ostrzegł na Twitterze, że Ethereum znajduje się w niebezpiecznej strefie.

„Ethereum balansuje nad kluczową strefą popytu. Uważnie obserwujcie, ponieważ dobowe zamknięcie poniżej 1 530 dolarów może zapowiadać głęboką korektę dla ETH,” napisał Martinez.

Dodał, że warto śledzić sytuację, zwracając uwagę, że w przeszłości w tej strefie zakupione zostało ETH o wartości 2,9 miliarda dolarów. Wcześniej w poniedziałek Martinez zauważył, że od lutego 2023 wieloryby Ethereum korzystały z rosnących cen, sprzedając ponad 5 milionów ETH o wartości około 8,5 miliarda dolarów. Zdaniem eksperta, to co rzuca się w oczy, to fakt, że trend sprzedaży utrzymuje się, a oznaki akumulacji Ethereum są niemalże niewidoczne.

Kryptowaluta ostatnio znajdowała się pod dużą presją. Od sprzedaży przez Vitalika Buterina po rosnące obawy w społeczności dotyczące centralizacji. Czynniki te wywierają znaczący nacisk na cenę. W momencie pisania tego artykułu, ETH kosztuje 1566 dolarów i notuje 0,88-procentowy spadek.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze