Adios, mem-coiny? Wieloryby PEPE siedzą na 90 milionach dolarów niezrealizowanych zysków

Los daje i odbiera. Ostatnia zadyszka Bitcoina spowodowana m.in. problemami Binance, realizacją zysków oraz sytuacją makroekonomiczną dotknęła w końcu też mem-coiny. Trwają spadki i korekty na większości tokenów, a kluczowym do obserwowania ruchów całego rynku jest niewątpliwie słynna kryptowaluta PEPE.

PEPE wraca w rejony niewidziane od kilku dni

Niedawno pisaliśmy o przebiciu przez PEPE poziomu 700 milionów dolarów całkowitej kapitalizacji. Wtedy wyglądało to na szokujące wydarzenie, dzisiaj to po prostu…korekta. Nigdy jednak nie wiadomo czy korekta nie doprowadzi po prostu do dalszego wykrwawiania się kryptowaluty, jeżeli kapitał przestanie stale napływać na rynek (cóż, taka natura ruletki na mem-coinach).

Źródło: CMC

Wykres PEPE zbliża się do poziomów wsparcia w postaci ostatnich szczytów przez najświeższym rajdem. Jeżeli gdzieś kryptowaluta znajcie oparcie i wystrzeli jeszcze w górę, jest większe prawdopodobieństwo że nastąpi to w okolicy tych poziomów. Warto zwrócić także na malejący wyraźnie wolumen transakcyjny (na dole wykresu).

Źródło: tamże

Spadki nie ominęły też tokenów BRC-20

Spadki na mem-coinach dotknęły też najnowszą sensację sektora kryptowalut, mianowicie tokeny BRC-20 na staruszku Bitcoinie. Jeszcze wczoraj świeciły się one całe na zielono (wzrosty dwudziestoczterogodzinne nawet o 1000%), a dzisiaj przeważa zdecydowanie mocna czerwień. Całkowita kapitalizacja rynku spadła też z ok. 900 milionów dolarów do ok. 600 000 000 USD. To mniej o jedną trzecią! Dane pochodzą z portalu brc-20.io.

Zobacz też: Gorączka złota mem-coinów dotarła na Bitcoin dzięki Ordinals i BRC20. Korki na BTC zatkały Binance

Źródło: brc-20.io

Wieloryby stoją przed rosnącą presją

Przy okazji warto zwrócić uwagę na sytuację wielorybów którzy mogli realizować swoje zyski na lokalnych maksimach ale tego nie zrobili (zapewne z chciwości). Portal Lookonchain przyjrzał się top 15 hodlerów kryptowaluty PEPE. W sumie trzymają oni prawie 10% całkowitej podaży tego mem-tokena.

Według analityków on-chain każdy z nich jest aktualnie „in profit”, czyli posiada pozycję z niezrealizowanymi zyskami. W sumie ich zysk wynosi w tym momencie ok. 90 milionów dolarów (!). Jeżeli nie zrealizują ich teraz a token nadal będzie spadać, zyskowna pozycja może jednak wyparować równie szybko jak się pojawiła.

Zobacz też: Microsoft, Goldman Sachs, Deloitte, BNP Paribas, Paxos stworzą nowy blockchain. Czy zatrzęsie rynkiem kryptowalut?

Poniżej znajduje się tabelka z rozbiciem na każdego wieloryba z top piętnastki. Rozstrzał jest niewątpliwie ciekawy- ewidentnie widać, że choć większość kupowała wcześnie i może pochwalić się astronomicznymi zyskami (rzędu 200,314x), to było też kilku graczy którzy dołączyli do „zabawy” bardzo późno. Innymi słowy, ryzykowali oni milionami dolarów dla potencjalnego zysku kilkudziesięciu do kilkuset procent.

Choć zdaniem analityków z platformy Lookonchain wiele wielorybów zrealizowało część swoich zysków, przed nimi jeszcze długa droga żeby wyjść z sytuacji „z twarzą” jeżeli PEPE czekają dalsze spadki.

Co zrobilibyście na ich miejscu?

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze