145 000 Etherum migruje na kilka tygodni przed Merge

9 898

Adres wieloryba z czasów ICO Ethereum przenosi na różne konta 145 000 ETH na tygodnie przed Merge

Tak duża liczba ETH przeniesiona zaledwie na miesiąc przed scaleniem wzbudziła ciekawość społeczności kryptograficznej. Niektórzy twierdzą, że w celu sprzedaży, podczas gdy inni twierdzą, że to do obstawiania.

Portfel wieloryba Ethereum, który uczestniczył w początkowej ofercie monet (ICO) i uzyskał zakupił 150 000 Etherum (ETH) w 2014 roku, został ponownie aktywowany 14 sierpnia po trzech latach uśpienia.

Ze swojego adresu wieloryb przeniósł 145 000 ETH do wielu portfeli, gdy cena Etherum wzrosła do nowego, najwyższego od trzech miesięcy poziomu ponad 2000 USD. Transfery zostały wykonane w partiach po 5000 ETH, z kilkoma transferami ponad 10 000 ETH. Całkowita wartość przesłanego Etherum wynosi ponad 280 milionów dolarów, a adres portfela ma obecnie saldo 0,107 ETH.

Przelew na 145 000 ETH miał miejsce dopiero drugi raz, od czasu gdy portfel wielorybów został aktywowany to jest od czasu ICO. Pierwszy transfer miał miejsce w lipcu 2019 r., kiedy to zostało przeniesionych 5000 ETH na giełdę Bitfinex, kiedy Etherum kosztował 219 USD, a transakcję wyceniono na nieco ponad milion dolarów.

Ruch tak dużej ilości ETH przyciągnął uwagę społeczności, a wielu twierdziło, że może on zostać sprzedany przed Merge – oficjalnym przejściem obecnego blockchaina opartego na PoW na PoS. Należy jednak pamiętać, że większość transakcji dotyczy nieznanych portfeli, a nie wymiany.

Nawet jeśli wieloryb ostatecznie zdecyduje się zrzucić swoje 145 000 ETH, presja sprzedaży w wysokości 250 milionów dolarów nie jest uważana za wystarczająco dużą, aby zainicjować dumping rynkowy. Kilku innych obserwatorów uważa, że ​​wieloryb może próbować postawić swój ETH, aby stać się walidatorem w sieci PoS i generować pasywny dochód.

Przejście Ethereum na sieć proof-of-stake zaplanowano na 15 września, po udanym połączeniu sieci testowej Goerli z Beacon Chain (łańcuch PoS aktywowany w 2020 r.), ostatnia próba przed oficjalnym przejściem.

Połączenie jest uważane za jedną z najważniejszych aktualizacji od czasu powstania Ethereum w 2015 roku. Trójfazowy proces przejścia rozpoczął się w 2020 roku, a po kilku opóźnieniach i integracjach sieci testowej, Ethereum ma oficjalnie przejść na PoS w trzecim tygodniu września.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze