WHO nie zbada laboratorium w Wuhan

2 136

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła w poniedziałek, że nie odwiedzi Wuhan Institute of Virology podczas dochodzenia w sprawie pochodzenia koronawirusa, pomimo faktu, że laboratorium zawierało próbki koronawirusa, które były prawie identyczne jak te, które spowodowały globalną pandemię.

Dziwne oświadczenie WHO w sprawie Wuhan

WHO oświadczyła, że ​​jej misja będzie miała na celu jedynie „pogłębienie wiedzy o żywicielach zwierzęcych Covid-19 i ustalenie, w jaki sposób choroba przenosi się między zwierzętami a ludźmi”. Jak zauważa The Independent, ogłoszenie sugeruje, że teoria wirusa, który został zmodyfikowany lub wyciekł z laboratorium w Wuhan, została już całkowicie odrzucona przez WHO. Ponadto organ odmówił podania jakichkolwiek szczegółów dotyczących miejsc, które odwiedzi podczas śledztwa w Chinach. Jak zauważa The Independent:

Wcześniej okazało się, że laboratorium było w posiadaniu próbki koronawirusa, która w 96,2% była taka sama jak Covid-19. Taka próbka była przechowywana od dekady. To skłoniło do spekulacji na temat pochodzenia wirusa.

Przyjrzyjmy się laboratorium

Kilku wybitnych badaczy i naukowców zauważyło również, że laboratorium musi zostać zbadane, biorąc pod uwagę ten fakt. Wcześniej okazało się również, że Wuhan Institute of Virology przyjął dostawę niektórych z najbardziej śmiercionośnych patogenów na świecie na kilka tygodni przed wybuchem pandemii koronawirusa. Wiadomo, że laboratorium manipulowało naturalnymi patogenami i mutowało je, aby stały się bardziej zakaźne.

Zbadajmy to

Eksperci na całym świecie wezwali do zbadania laboratorium w Wuhan. Najnowsze wydarzenia pojawiają się pośród doniesień, że chińscy wirusolodzy uciekli z Hongkongu i skierowali się na Zachód, przedstawiając dowody przeciwko Komunistycznej Partii Chin dotyczące jej roli w pandemii COVID-19. WHO wcześniej skarżyła się, że „nie została zaproszona” przez Chiny do zbadania wybuchu epidemii i była stale krytykowana za wspieranie oświadczeń partii komunistycznej.

Finansowy Krytyk


Komentarze