Norweski Aker ASA zainwestuje w bitcoina

2 330

Norweska firma zajmująca się inwestycjami przemysłowymi, Aker ASA, wskoczyła własnie do bitcoinowego pociągu. Firma uruchomiła specjalną jednostkę dedykowaną do inwestowania w BTC.

Po tym, jak kilka wielkich korporacji w Stanach Zjednoczonych dodało walutę cyfrową do swojego bilansu, bitcoinowe drzwi zostały otwarte dla głównych instytucji na całym świecie. Norweska spółka holdingowa Aker ASA poinformowała dzisiaj, że utworzyła nową jednostkę zajmującą się inwestycjami w bitcoiny i technologię bazową aktywów cyfrowych.

Aker ASA nie chce przegapić hossy na bitcoinie

Gigant z Azji, Meitu, dołączył wczoraj do ligi instytucjonalnych użytkowników bitcoinów. Ponieważ przyszłość współczesnych finansów wisi na włosku, firmy inwestujące rezerwowe środki pieniężne w bitcoiny stają się raczej normą niż wyjątkiem. Najnowszym podmiotem, który zamierza wejść w bitcoin, jest norweski holding Aker ASA. Firma ogłosiła swoje zamiary dziś rano w komunikacie prasowym.

Aker ASA idzie o krok dalej niż inwestowanie w wiodącą walutę cyfrową. Utworzyłą firmę zajmującą się inwestowaniem w bitcoin i technologię blockchain. Nowa firma o nazwie „Seetee AS” będzie aktywnie uczestniczyć w sektorze kryptowalut, współpracując z innymi graczami z branży. Będzie również inwestować w inne firmy o dobrych perspektywach w branży blockchain i kryptowalut.

Firma, która specjalizuje się w rybołówstwie przybrzeżnym, budownictwie i inżynierii, stwierdziła, że ​​zamieni wszystkie swoje aktywa płynne na bitcoiny. Nowa dedykowana jednostka bitcoin otrzyma kapitał w wysokości około 500 milionów koron norweskich (około 58,6 miliona dolarów).

To coś więcej, niż inwestycja

Według Aker, działalność nowego podmiotu będzie wykraczać poza „zwykłe” inwestycje w bitcoiny. Oczekuje się, że jednostka wykorzysta możliwości swojej organizacji macierzystej do wprowadzania innowacji w zakresie cyberbezpieczeństwa, transakcji finansowych i operacji weryfikacji bezemisyjnych. W ramach tego ostatniego, firma będzie badać i pracować nad alternatywnymi sposobami weryfikacji transakcji bitcoin w sposób bardziej przyjazny dla środowiska.

Aby wprowadzić piłkę w ruch, Seetee rozpocznie współpracę z kanadyjskim światowym liderem technologii Bitcoin i blockchain, firmą Blockstream. Prezes i dyrektor generalny Aker ASA, Øyvind Eriksen, tak mówił o uruchomieniu Setee i jej pierwszej współpracy:

„Wraz z uruchomieniem Seetee, Grupa Aker robi kolejny krok w kierunku oprogramowania i fintech. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami przemysłowymi, które zostaną odblokowane przez Bitcoin i technologię blockchain, i chcemy mocno przyczynić się do tego wysiłku. Technologie te mają potencjał, aby zmniejszyć tarcia w naszym codziennym życiu, zwiększyć bezpieczeństwo naszych gospodarek napędzanych cyfrowo i odblokować nowe modele biznesowe dla innowacji. Z niecierpliwością czekamy na zajęcie się tymi i innymi aplikacjami wspólnie z Blockstream i innymi partnerami”.

Komentarze