Sztuczna inteligencja narysowała osiedle we Wrocławiu. Zobacz efekty

Wrocławski deweloper właśnie podzielił się efektami pracy AI. Sztuczna inteligencja stworzyła dla niego zarys nowego osiedla.

Sztuczna inteligencja dla Archicom

Archicom to wrocławski deweloper istniejący na rynku od 35 lat. W samym Wrocławiu odpowiada za realizację niemal 200 obiektów, między innymi osiedli i hoteli. Na swoim koncie mają ukończonych 27 inwestycji. Teraz inwestor wpadł na pomysł, aby sztuczna inteligencja pomogła mu w projekcie kolejnego etapu budowy osiedla znajdującego się na Kępie Mieszczańskiej. Pokaz odbył się 20 kwietnia w trakcie konferencji prasowej dewelopera

AI przewidzi przyszłość

Jak tłumaczą autorzy projektu, pewne rzeczy związane z przyszłością Kępy Mieszczańskiej można przewidzieć dzięki planom zagospodarowania, rozpoczętym projektom i inwestycjom. Jednak w szerszej perspektywie i dalszej przyszłości, nadal jest sporo niewiadomych. Stąd pomysł, aby sztuczna inteligencja pomogła wygenerować obraz, biorąc pod uwagę dalszą przyszłość. Osiedle River Point, o którym mowa powstało już w 2018 roku. Wkrótce rozpocznie się sprzedaż kolejnych 165 mieszkań. Pomysł przedstawiony przed kilkoma dni będzie następnym etapem przedsięwzięcia.

Źródło: www.archicom.pl

Zobacz też: Disney rozpoczyna budowę bajkowych osiedli

W lepszym wyobrażeniu przyszłości Kępy pomógł nam wernisaż obrazów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Wiele powstałych w ten sposób prac było zaskakujących – futurystycznych, pokazujących życie mieszkańców w symbiozie z naturą na zupełnie nowym poziomie” – mówi Ewelina Parzych, Koordynator Marketingu i Sprzedaży w Archicom.

Komputer zamiast architektów?

Pomysłodawcy projektu w rozmowie z Pulsem Bisnesu zaznaczają, że nie skorzystają w pełni z projektu, jaki zaproponowała sztuczna inteligencja. Ważniejsze od pomysłu AI są potrzeby klientów. Niemniej obrazy powstałe dzięki pracy komputera dają swobodne i nieograniczone stereotypami wizje, które mogą zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych architektów. Czy AI zdobędzie przewagę nad pracą architektów? Jeśli kiedyś tak się stanie, to jeszcze długa droga do tego wydarzenia. Mimo wszystko wsparcie sztucznej inteligencji w projektowaniu pomoże szerzej patrzeć na inwestycję. Być może chociaż komputer przekona inwestorów do zaprzestania uprawiania patodeweloperki.

Może Cię zainteresować:

Komentarze