Disney rozpoczyna budowę bajkowych osiedli

zamek disneya

Niedawno Disney oficjalnie poinformował o tym, że ma zamiar zbudować… osiedle. Jak ma wyglądać bajkowe osiedle?

Osiedle Disney w Kalifornii

W artykule dla portalu Carton Brew Jamie Lang informuje o nowym pomyśle wytwórni. Disney planuje rozszerzyć swoją działalność i zbudować bajkowe osiedle. Będzie ono mieściło się w Kalifornii, czyli miejscu, w którym żył sam Walt Disney. Projekt będzie częścią projektu o nazwie „Storyliving”. „Cotino”, bo tak nazywa się inwestycja powstanie w kalifornijskim mieście Rancho Mirage.

https://twitter.com/DisneyParks/status/1639268402576367621?s=20

Bajkowe osiedle Disney’a

Osiedle stanowi 1900 miejsc mieszkalnych. Na terenie osiedla Disney wybuduje domki oraz wyjątkowy hotel. Co więcej, powstanie 24-akrowa przestrzeń wypełniona zielenią i otoczona wodą, w której znajdą się sklepy i restauracje. Dzięki specjalnej technologii oczyszczania wody, ta będzie miała intensywnie turkusową barwę. Disney planuje również zadbać o dostarczenie rozrywki mieszkańcom przez cały rok. Wytwórnia planuje cykliczne imprezy oraz pokazy. Niewątpliwie możemy się spodziewać splendory, jak na Disney’a przystało. Dodatkowo Disney zadba o osoby starsze. Te będą miały możliwość skorzystać ze specjalnej strefy wolnej od hałasu. Na poniższym filmie już widać bajkowość i wielkość przedsięwzięcia. Zobacz sam:

Może Cię zainteresować: Ryzyko katastrofy budowlanej i zagrożenie życia, czyli polskie tunele i mosty pod lupą NIK

Nie tylko osiedle DIsney’a, ale i społeczność

Jeśli mieszkańcom chwilowo znudzi się bajkowe osiedle, zawsze mogą wsiąść w samochód i udać się do Disneylandu. To tylko dwie godziny samochodem. Ponadto mieszkańcy będą mogli wstąpić do klubów, w których będą mogli dzielić swoje zainteresowania z innymi członkami. Okazuje się, że Walt Disney nie tylko marzył o produkcji bajek, ale chciał również bajki wprowadzić do rzeczywistości. Jego marzeniem bowiem było stworzenie społeczności, która będzie wyznawać bliskie mu wartości.

Nie pierwszy projekt Disneya

Okazuje się, że „Cotino” nie będzie pierwszym projektem deweloperskim wytwórni. Wcześniej powstał The Walt Disney Resort – usytuowany na Florydzie. Jest tokompleks złożony z parków tematycznych, wodnych oraz z ponad 30 hoteli. Innym projektem spod skrzydeł Disneya jest Golden Oak – połączona z Walt Disney World Resort społeczność, na której terenie można zakupić dom jednorodzinny. Jednak dopiero Cotino jes tak precyzyjną, niezależnie usytuowaną realizacją marzenia Walta Disneya.

Może Cię zainteresować:

Komentarze