MicroStrategy kupiła kolejne 262 BTC

MicroStrategy, firma z sektora business intelligence notowana na NASDAQ, ogłosiła zakup kolejnej partii bitcoinów. Tym razem mowa o 262 BTC o wartości 15 milionów dolarów.

Gigant rozwiązań chmurowych branży business intelligence pod wodzą Michaela Saylora dotrzymał obietnicy przeznaczenia dodatkowych środków na zakup czołowej kryptowaluty. MicroStrategy ogłosiła, że dodała kolejne 262 bitcoiny do swojego, niezwykle już pokaźnego „portfela”, w którym znajduje się już 91 000 cyfrowych monet.

MicroStrategy kupiła kolejne 262 BTC

Założyciel i dyrektor generalny firmy, Michael Saylor, poinformował o nowym zakupie za pośrednictwem Twittera:

Po kilku kolejnych tygodniach kupowania bitcoinów o wartości średnio 10 milionów dolarów każda, tym razem MicroStrategy podniosła nieco stawkę i przeznaczyła na zakupy 15 milionów dolarów. Przy średniej cenie 57 146 USD za cyfrową monetę, najnowszy zakup opiewał 262 bitcoiny. W rezultacie powyższego, bitcoinowy bilans firmy wzrósł do 91 326 cyfrowych monet.

Średnia cena wszystkich wpisów wynosi 24 214 USD. Innymi słowy, MicroStrategy przeznaczyło 2,2 miliarda dolarów na bitcoina od czasu jego pierwszego zakupu w sierpniu 2020 roku. Wzrost ceny BTC od tego czasu oznacza, że ​​monety, które posiada firma, są teraz warte co najmniej 5,1 miliarda dolarów.

Nie tylko zakupy

Oprócz korzystania z każdej okazji, aby kupić więcej bitcoinów, Saylor i jego firma znaleźli dodatkowe sposoby promowania głównej kryptowaluty. MicroStrategy stała się w ubiegłym roku pełnym węzłem w sieci Bitcoin i wkrótce potem uczyniła kryptowalutę swoim głównym zasobem rezerwowym. Firma zorganizowała też panel pod hasłem „Bitcoin dla korporacji”, podczas którego gościła szefów tysięcy biznesów, którzy mieli okazję wysłuchać prelekcji o potencjalnych korzyściach płynących z inwestowania w BTC.

Firma wyszła z podobną inicjatywę skierowaną także do inwestorów detalicznych. Program edukacyjny o nazwie „Bitcoin dla każdego” jest dostępny na platformie Saylor Academy i jest w 100% bezpłatny.

Komentarze