Inwestorze, gdzie popełniasz błąd?

4 376

ATH ceny bitcoina może inspirować debatę odnośnie tego, czy ruchy ceny króla kryptowalut będą miały wpływ na ceny altcoinów. Z drugiej strony można zastanawiać się, jak na sytuację na rynku kryptowalut wpłyną kolejne ruchy wielorybów. Inwestorze, gdzie popełniasz błąd?

Debata tego poziomu jest kluczowa zwłaszcza, że ostatnia wyprzedaż na giełdach spot została przypisana handlowcom detalicznym „średniego szczebla”. Co więcej, wieloryby i liczba adresów Bitcoin zawierających ponad 1000 bitcoinów znacznie wzrosła. To samo dotyczy Ethereum, gdzie liczba adresów zasobnych w 10000 i więcej ethereum rośnie każdego dnia.

Plac zabaw dla wielorybów

Obecnie, na podstawie danych z Santiment, można sądzić, że liczba ta będzie nadal rosła w przyszłości. W przypadku obu czołowych kryptowalut, BTC i ETH, posiadacze średniej rangi osiągają duże zyski, ale wieloryby najwyższego poziomu nie. Być może dlatego można nazwać którykolwiek z tych rynków placem zabaw dla wielorybów. Oczekiwana korekta ceny bitcoina może utorować drogę do dalszych ruchów wzrostowych ponad najnowsze ATH.

gdzie popełniasz błąd
źródło: Coinstats

Obecna aktywność rynkowa wskazuje, że coraz więcej inwestorów instytucjonalnych wchodzi na rynek i generuje stały popyt, który wpływa na wzrost ceny. Sprzedawcy detaliczni mogą sprzedawać dla zysków, aczkolwiek wieloryby jeszcze nie zaczęły księgować swoich zysków.

Ostatnie rekordy ceny nie wpłynęły, same w sobie, na wolumen transakcji na giełdach spot. 24-godzinny wolumen na giełdach takich jak Binance, Coinbase i BitFinex uwypuklił pozytywne nastroje.

Chociaż inwestorzy detaliczni mogą stawiać na wynik, który rzeczywiście chcą zobaczyć, inwestorzy instytucjonalni kupują systematycznie, mając na uwadze długoterminową perspektywę.

Wnioski?

Patrząc teraz na wykres ceny bitcoina, średnia cena, po której MicroStrategy kupiło BTC (19 400 USD) nie wydaje się tak zła. Zakupy nie ustały, a cena może wzrosnąć i napędzić dalsze wzrosty cen pod warunkiem, że generowany jest popyt.

Zwiększenie liczby adresów portfeli i wolumenu obrotu wskazują na dalsze wzrosty cen, a handlowcy detaliczni mogą chcieć wspierać tę narrację, obserwując ruch wielorybów. Patrząc na wykres ceny BTC, może wydawać się to sprzeczne, jednak ostatnie 2 tygodnie 2020 roku dotyczyły właściwie wyłącznie przeciwieństw i może to mieć również miejsce w ciągu kilku pierwszych tygodni 2021 roku.

Komentarze