FD7 Ventures z siedzibą w Dubaju uruchamia fundusz o wartości 250 mln USD, skoncentrowany na Cardano i Polkadot

Zgodnie z treścią komunikatu prasowego z 28 lutego, FD7 Ventures z siedzibą w Dubaju uruchamia nowy fundusz o wartości 250 milionów dolarów w Bengaluru w Indiach, który będzie inwestował w zespoły programistów, które opierają się na Polkadot i Cardano.

Firma planuje przeznaczyć (każdego roku) do 5 milionów dolarów na 50 różnych projektów. Te z nich, którzy odniosą największy sukces, oprócz początkowej inwestycji będą mogli otrzymać do 20 milionów dolarów.

Bengaluru jest siedzibą indyjskich instytutów technologicznych (IIT), których absolwentami są tacy ludzie, jak chociażby dyrektor generalny Alphabet Sundar Pichai i dyrektor generalny Fairfax Financial Prem Watsa. Prakash Chand, partner zarządzający funduszem, mówi, że IIT już opracowuje projekty oparte na Cardano i Polkadot:

„India Institute of Technology (IIT) wypuszcza najlepsze talenty, które już pracują nad projektami Polkadot i Cardano na poziomie uniwersyteckim”.

FD7 interesuje się rynkiem NFT

FD7 Ventures chce również wykorzystać Cardano i Polkadot do zbudowania rynku niewymienialnych tokenów (NFT) w Indiach. Chand mówi, że zaangażuje w projekt gwiazdy Bollywood, a także graczy krykieta:

„FD7 jest podekscytowany planami współpracy z celebrytami Bollywood i gwiazdami Cricketa nad projektami NFT w najbliższej przyszłości. To moi drodzy przyjaciele, którzy również są LP w naszym funduszu”.

A może to tylko manipulacja?

W zeszłym tygodniu FD7 ogłosiło, że upłynni BTC warte 750 milionów dolarów, aby przeznaczyć wszystkie te pieniądze na zakup Cardano i Polkadot. Zakup BTC ogłoszono w połowie lutego.

Co ciekawe, autor The Bitcoin Standard, Saifedean Ammous, zakwestionował samo istnienie funduszu:

„Duży nacisk PR na fałszywe wiadomości o fałszywym funduszu sprzedającym dużo bitcoinów […]”

Witryna FD7 nie zawiera żadnych informacji o adresie ani założycielach.

Z treścią komunikatu prasowego w powyższej sprawie możecie zapoznać się tutaj.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze