Złoto od FlyingAtom dla Escoli Varsovia!

Pierwszy zespół klubu z Warszawy, który występuje w IV lidze mazowieckiej zajął 4 miejsce z 45 punktami. Prezes FlyingAtom, Dawid Muszyński, nagrodził indywidualnie najlepszego zawodnika sezonu złotą, 1 uncjową monetą.

Najlepszym zawodnikiem drużyny seniorów w sezonie 2020/21 został grający na pozycji pomocnika, Mateusz Mazur!
Mateusz pokazał w tym sezonie bardzo dobry przegląd sytuacji na boisku, potrafi dobrze czytać grę i posiada duże cechy wolicjonalne. Jest cały czas młodym zawodnikiem z dużym potencjałem i przy odpowiedniej pracy stanie się jeszcze lepszym piłkarzem w niedalekiej przyszłości, czego mu bardzo życzę.
– Maciej Tarnogrodzki, dyrektor sportowy Escoli Varsovia

Przypomnijmy, że w ramach rozgrywek IV ligi mazowieckiej, każdy najlepszy zawodnik meczu otrzymuje od sponsora 1-uncjową srebrną monetę.

Wartym wyróżnienia jest również zdobycie tytułu mistrza w ramach rozgrywek piłkarskiej Ekstraligi przez zespół Escola Varsovia (U16). Gratulujemy!

Escola Varsovia to wyjątkowe miejsce na piłkarskiej mapie Polski

Escola Varsovia to miejsce wyjątkowe na piłkarskiej mapie Polski. Choć akademia została założona w 2012 roku jako kontynuacja szkolenia dla młodych absolwentów Barca Academy Warszawa, czyli oficjalnej szkoły FC Barcelona w Polsce, to dziś jest już jednym z najważniejszych ośrodków szkolenia piłkarskiego w naszym kraju. Takie też były pierwotne założenia – pokazać, że w Polsce można szkolić inaczej – lepiej. Zespoły młodzieżowe Escoli Varsovia rywalizują na najwyższym poziomie w Polsce – m.in. w prestiżowej Centralnej Lidze Juniorów, gdzie mają okazję mierzyć się z drużynami młodzieżowymi Legii Warszawa, Lecha Poznań i innych klubów z Ekstraklasy. Zespół seniorski Escoli można obecnie oglądać na poziomie IV ligi.

W ramach umowy sponsorskiej FlyingAtom wspiera finansowo akademię klubu oraz dokonał zakupu strojów meczowych dla zespołów Escoli. Zespół seniorów w nowych strojach pokazał się na inaugurację wiosennej rundy IV ligi, w zremisowanym meczu z RKS Okęcie Warszawa.

escola varsovia

Przeczytaj również:

Komentarze