NEM wchodzi na Binance!

484

NEM wchodzi na Binance!

NEM wchodzi na Binance!
Ostatnie tygodnie nie były najlepsze dla japońskiego projektu NEM (New Economy Movement). Pod koniec stycznia roku 2018, jedna z największych azjatyckich giełd kryptowalutowych Coincheck została shakowana i skradziono tokeny XEM warte prawie 600 milionów dolarów. Warto dodać, iż w żaden sposób infrastruktura blockchain NEM nie zawiodła, tym razem niewystarczającym zabezpieczeniem okazały się systemy giełdowe. Niestety inwestorzy odebrali zdarzenie, jako atak na XEM, a kurs zapikował w dół o około 30%. Interweniować musieli twórcy i właściele projektu: Jeff McDonald oraz Lon Wong. Z wytłumaczeniem spieszyli także deweloperzy i kontrybutorzy NEM jak Bartłomiej Sanak. Co więcej, New Economy Movement spadł już z poziomu ponad 2 dolarów za sztukę na początku stycznia do 0.25 dolara w środku marca. Jest to jedna z kryptowalut, która straciła najwięcej podczas tegorocznej korekty cen. Wszystkie zmiany możemy prześledzić na poniższym wykresie.

Wykres 1: Cena XEM wyrażona w USD na przestrzeni 20 marca 2017 i 20 marca 2018

Jednakże dzisiaj zła passa wydaje się przerwana. Chińska giełda Binance potwierdziła, iż od 20 marca 2018 r. będzie udostępniać handel NEM w parze z BTC, ETH oraz BNB. Ustalono, iż minimalnej poziomem wypłaty dla XEM będzie 8 jednostek kryptowaluty, a opłata transakcyjna będzie wynosić 4 XEMy. Na wiadomość z Dalekiego Wschodu kurs zareagował natychmiastowo, XEM zyskiwał ponad 11% w ciągu 30 minut od ogłoszenia informacji. Aktualny wzrost japońskiej kryptowaluty możemy zobaczyć na poniższym wykresie.

Wykres 2: Cena XEM wyrażona w USD w dniu 20 marca 2018.

Giełda Binance potwierdziła informację o pojawieniu się nowej popularnej kryptowaluty w ofercie na Twitterze. Wiadomość została odebrana bardzo entuzjastycznie przez szerokie grono inwestorów. Pomimo ostatnich wydarzeń, XEM cieszy się sporą popularnością, a wielu użytkowników widzi ogromny potencjał tego projektu.

 

Tomasz Kurowski, marzec 2018.

Źródła i referencje:

  1. Wykresy: opracowanie własne na podstawie portalu https://coinmarketcap.com/currencies/nem/
  2. Obraz tytułowy pochodzi ze strony https://www.newsbtc.com/2018/03/20/breaking-nem-price-spikes-on-binance-listing/
  3. Informacja Binance o listowaniu XEM https://support.binance.com/hc/en-us/articles/360001903091
Komentarze