BitBay: przelewy bankowe chwilowo wstrzymane | Nie ma się o co obawiać?

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) definitywnie wypowiedział umowę operatorowi płatności BitBaya, Igoria Trade. Spowodowało to wstrzymanie wypłat i wpłat na giełdę walut fiat za pomocą przelewów bankowych. Nie ma się jednak o co obawiać, w ciągu najbliższych dni wszystko powinno wrócić do normy.

Wpłaty i wypłaty bankowe wstrzymane

Zaledwie kilka godzin temu BitBay, największa giełda kryptowalut w Polsce i jedna z największych w Europie opublikowała komunikat o “zmianie sposobu obsługi wpłat i wypłat walut FIAT”. Co to oznacza?

Nic zaskakującego się nie wydarzyło. Giełda poinformowała nas o zaistniałej sytuacji i skutkach, jakie z niej prawdopodobnie wynikną tydzień temu. Nie doszło do porozumienia i tak 15 największy bank w Polsce BOŚ wypowiedział umowę głównemu operatorowi płatności BitBaya, Igoria Trade S.A.

W ten czas, giełda kryptowalut BitBay nie jest w stanie realizować przelewów bankowych swoich klientów. Wypłaty i wpłaty walut fiat zostały wstrzymane do czasu uruchomienia nowych rachunków. BitBay był już jednak przygotowany:

Rachunki są już przygotowane. W ciągu następnych dni dokonamy przełączenia systemu i udostępnienia nowych numerów rachunków dla naszych użytkowników.

Najważniejsze informacje z komunikatu:

  • W ciągu kilku dni wszystko wróci do normy, a klienci otrzymają nowe numery rachunków
  • Płynność giełdy nie jest zagrożona. Środki klientów “trzymane są na niezależnych rachunkach bankowych”
  • Wypłaty w walutach fiat zlecone dziś (22.08) do godz. 13:00 zostały wykonane
  • Wpłaty, które dziś nie zostaną zaksięgowane, zostaną zwrócone klientom
  • Nadal dostępne są inne metody wpłat i wypłat funduszy na giełdę: przelewy kryptowalut, wpłaty i wypłaty na poczcie oraz wypłaty w bankomatach
  • W związku z zaistniałą sytuacją zniesiono całkowicie opłaty za wpłaty i wypłaty na poczcie oraz w bankomatach (do czasu wznowienia przelewów bankowych) 
  • “Zlecone wypłaty fiat zostaną zrealizowane natychmiast po odzyskaniu możliwości realizacji przelewów bankowych”
  • Nie znamy jeszcze alternatywnego operatora płatności


Giełda wyraźnie komunikuje swoje rozczarowanie wobec instytucji bankowych w Polsce. Można mieć również pretensje do rządu, bo co by nie było, ponad 60% udziałów BOŚ banku jest w rękach państwa.

Dostajemy jasne komunikaty od giełdy, co należy chwalić i wydaje się, że nie ma się o co obawiać. Jednak wasze rozterki i wątpliwości chętnie poznamy w komentarzach poniżej. 

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx