„Nie stać mnie na wakacje w Polsce”. Za nocleg nad Bałtykiem zapłacimy jedynie 55 000 złotych

Za dwudniowy pobyt w wakacje w pięciogwiazdkowym hotelu Sheraton Sopot trzeba zapłacić od 55 do 70 tys. złotych.

Jak podaje serwis Money.pl, we wtorek przed południem system rezerwacyjny sieci Marriott, do której należy hotel Sheraton Sopot, oferował nocleg w tym obiekcie od 21 do 23 sierpnia w cenach od 54 do blisko 71 tys. zł za apartament z dwiema sypialniami i widokiem na morze. Najdroższy pokój w hotelu kosztował ponad 70 tys. zł za dwie doby. Inne pokoje są dostępne za cenę ok. 55 tys. zł.

Kto bogatemu zabroni?

Wyjaśnijmy, że we wspomnianym terminie w sopockiej Operze Leśnej odbywa się „TOP of the TOP Festival”.

– Taki poziom cen wynika z faktu, że w trakcie festiwalu jest olbrzymie zainteresowanie naszym hotelem – wyjaśniła dziennikarzom Money.pl Joanna Czechowska, dyrektor marketingu hotelu Sheraton w Sopocie. – Trzeba uwzględnić również to, że podaż miejsc hotelowych w Sopocie jest inna niż podczas dużych wydarzeń na przykład w Warszawie. Stąd decyzja dyrekcji hotelu o takiej polityce cenowej w tym okresie.

Przyjrzyjmy się więc line-upowi imprezy, która wywindowała hotelowe ceny w kosmos. W jej pierwszym dniu przed publicznością wystąpią: T.Love, Krzysztof Zalewski, Ørganek, Natalia Przybysz, Michał Szpak, Sylwia Grzeszczak, Margaret, LemON, Grzegorz Hyży, Ania Karwan, Kombii, Sara James, Red Lips i Fast Boy.

22 sierpnia fani będą nucić piosenki Kayah, Agnieszki Chylińskiej, Ewy Farnej, Blue Café, Joanny Jakubas, Mesajah, Łukasza Zagrobelnego, Margaret oraz grupy Lisha & The Men. Tego samego wieczoru w konkursie o nagrodę Bursztynowego Słowika – czyli najbardziej prestiżową statuetkę polskiego przemysłu muzycznego – walczyć będą Effy, Daria ze Śląska, Aden Foyer, Bovska, Kwiat Jabłoni, Paula Roma i Rubens.

Trzeci dzień festiwalu swoimi występami uświetnią Agnieszka Chylińska, Nosowska, Ralph Kaminski, Kayah, Urszula, Natalia Szroeder, Wiktor Dyduła, Małgorzata Ostrowska, Mery Spolsky, Natalia Kukulska, Feel, Natalia Nykiel, Reni Jusis, Sorry Boys, Oskar Cyms, Julia Wieniawa, Ewelina Lisowska i Clödie.

Top of the Top Sopot Festival zamkną w czwartek 24 sierpniawwystępy Mroza, Kayah, Korteza, Andrzeja Piasecznego, Ewy Bem, Igora Herbuta, Krystyny Prońko, Michała Bajora, Małgorzaty Ostrowskiej, Natalii Przybysz, Mery Spolsky, Andrzeja Lamperta, Rubensa, Ani Karwan, Arka Kłusowskiego, Natalii Nykiel, Jana Emila Młynarskiego, Kasi Moś, Ochmana i Sławka Uniatowskiego.

Zobacz też: Co się lepiej sprzedaje w Europie – diesle czy elektryki? Będziecie zaskoczeni!

Najdroższy nocleg na wakacje w historii polskiego hotelarstwa?

Pozostaje pytanie, czy ktoś tu nie przeszarżował z cenami pobytu w sopockim Sheratonie. Z pewnością atutem obiektu jest jego lokalizacja – hotel mieści się bezpośrednio przy plaży i sopockim molo. Na jego terenie działają centrum spa z krytym basenem, a także dwie restauracje i dwa bary. Ocena hotelu w serwisie Booking.com jest wysoka (8,9 punktu na 10 możliwych), a sam obiekt jest oceniany przez gości jako „Fantastyczny”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze