Kolejne harce BlackRock! Tym razem wchodzi jeszcze odważniej na rynek najludniejszego kraju świata.

Globalny gigant inwestycyjny BlackRock poszerza swoje wpływy w Indiach. Wszystko dzięki partnerstwu, które ma na celu uruchomienie cyfrowej oferty w tym kraju.

BlackRock oficjalnie ogłosił wspólny projekt inwestycyjny z Jio Financial Services (JFS). Jest to oddzia Reliance Industries należącego do indyjskiego magnata Mukesha Ambaniego. Jest to najbardziej wartościowa firma w Indiach. Obie firmy planują zainwestować do 150 milionów dolarów w spółkę joint venture w stosunku 50:50. Projekt o nazwie „Jio BlackRock” ma zapewnić dostęp do „przystępnych, innowacyjnych rozwiązań inwestycyjnych” dla milionów inwestorów w Indiach.

blackrock
Logo Jio Financial Services Limited. Źródło: https://assets.bwbx.io

Spółka wykorzysta ekspertyzę i wiedzę BlackRock w zarządzaniu inwestycjami, ich dostęp do technologii, doświadczenie w operacjach, a także wiedzę o skali i intelektualnym kapitale rynku. JFS z kolei wniesie wiedzę na temat lokalnego rynku oraz zdolności infrastruktury cyfrowej i realizacji.

Hitesh Sethia, dyrektor generalny JFS, powiedział:

Współpraca wykorzysta głęboką wiedzę BlackRock w zakresie zarządzania inwestycjami i ryzykiem w połączeniu z możliwościami technologicznymi i szeroką wiedzą rynkową JFS, aby umożliwić cyfrową dostawę produktów.

Nowe przedsięwzięcie joint venture jest uzależnione od uzyskania zgód regulatorów i organów statutowych przed jego uruchomieniem, jak zaznaczają firmy.

Zobacz także: Memecoin pogrążony w chaosie – fatalnie zorganizowany start Pond0X czyli…

A może to tylko wydmuszka BlackRock?

Chociaż w odniesieniu do nowego produktu mówiono jako o „ofercie cyfrowej” w Indiach, BlackRock i JFS nie określiły konkretnych planów dotyczących kryptowalut, takich jak Bitcoin ani innych rodzajów aktywów cyfrowych. Firmy póki co są powściągliwe w komentarzach.

Informacje te zostały podane w momencie, gdy analitycy BlackRock ponownie podkreślają, że optymalna alokacja inwestycji powinna obejmować 84,9% Bitcoin, 9% akcji i 6% nieruchomości. Analitycy wcześniej sformułowali podobne twierdzenie w 2022 roku.

Jio Financial Services Limited (JFS) za pośrednictwem swoich spółek zależnych i spółek joint venture oferuje szeroki zakres rozwiązań finansowych. Zarząd JFS twierdzi, że są to rozwiązania, które zaspokajają potrzeby zarówno konsumentów, jak i kupców. JFS wykorzystuje technologię jako kluczowy narzędzie do bezpośredniego dotarcia do klientów.

BlackRock „namieszał” ostatnio na rynkach kryptowalut, składając wniosek o zatwierdzenie giełdowego funduszu indeksowego (ETF) Bitcoin w Stanach Zjednoczonych. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oficjalnie przyjęła do rozpatrzenia wniosek BlackRocka o zatwierdzenie ETF Bitcoin w połowie lipca.

Może Cię zainteresować:

Komentarze