Joe007 | Dodruk dolara nie jest katalizatorem wzrostu bitcoina

Joe007 to wieloryb Bitcoin, który jest znany z wygłaszania kontrowersyjnych teorii odnośnie kryptowalut i nie tylko. Stwierdził, że dodruk dolara, uznawany powszechnie za katalizator kolejnej hossy na kryptowalutach, jest mitem.

Płynność od Fed-u jest źle rozumiana?

Trader znany jako Joe007 powiedział, że popularna narracja, jakoby ​​kryptowaluty miały wejść nowy cykl byka z powodu wysiłków Rezerwy Federalnej, aby zalać system płynnością, jest ogólnie źle rozumiana. Joe odnosi się do wątku na Twitterze autorstwa Travisa Kimmela, byłego dyrektora generalnego platformy analizy danych GitPrime.

W swoim wątku Kimmel starał się wyjaśnić, że dodruk dolara przez Rezerwę Federalną niekoniecznie osłabia podaż dolarów amerykańskich w systemie (tak jak się tego spodziewano). Dodał, że chociaż rezerwy bankowe znacznie wzrosły z powodu programu luzowania ilościowego Fed, „nowe dolary” prawdopodobnie nie wejdą do systemu, ponieważ zarówno banki, jak i konsumenci nie są optymistycznie nastawieni do idących za tym perspektyw gospodarczych.

„Fed dokonał wielkiego pokazu radykalnego wzrostu poziomów zabezpieczeń, ale to nie ma znaczenia – przynajmniej teraz. Nie, jeśli banki nie myślą o udzielaniu pożyczek. Nie wtedy, gdy ludzie czują się skonsternowani jeśli chodzi o pożyczanie… Banki również nie mają ochoty pożyczać, ponieważ gospodarka wygląda dość ryzykownie. To nie jest dobra wiadomość w obliczu coraz to nowych USD zalewających rynek”.

Dodruk dolara? | Banki muszą chcieć pożyczać

Kimmel mówi, że Fed nie może nic zrobić, aby wepchnąć nowe dolary do systemu, chyba że banki pożyczą więcej pieniędzy. Były dyrektor GitPrime sądzi, że ​​w przyszłości deka nas ogromny deficyt dolarów. Według tej retoryki inwestorzy mieliby wymienić dolary na akcje. W tym samym czasie pożyczkobiorcy musieliby zacząć spłacać pożyczki, gdy „dawanie fory” ostatecznie dobiegnie końca.

Joe007 zgadza się z tezą, że na horyzoncie pojawia się niedobór dolarów:

„Tak, głęboka ironia tej sytuacji polega na tym, że pomimo całego tak szeroko reklamowanego„ drukowania pieniędzy ”istnieje ogromny globalny niedobór płynności w (euro) dolarach”.

Kontrowersyjny trader uważa, że niedobór będzie się utrzymywał nawet przy miliardach dolarów wydanych na bodźce stymulacyjne:

„Rzeczywiście tak jest. Czy to wystarczy, aby przeciwdziałać spadkowi monetarnemu z powodu globalnego delewarowania? Nie sądzę”.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Zachęcamy do komentowania.

Może Cię zainteresować:


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx