Ile zarabiają twórcy znanych hitów na Boże Narodzenie? Co roku zgarniają fortunę!

Wraz z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, ulubione świąteczne piosenki ponownie wypełniają nasze domy i sklepy. W dużej mierze są to „odgrzewane kotlety”, które znamy na pamięć. Którymi stacje radiowe czy centra handlowe karmią nas od niepamiętnych czasów. Zastanawialiście się, ile pieniędzy poprzez jedno Boże Narodzenie i jego atmosferę, są w stanie zarobić chociażby Mariah Carey czy Wham?

Boże Narodzenie daje im zarobić

Noddy Holder i jego zespół Slade z piosenką „Merry Xmas Everybody” co grudzień cieszą się ogromnym powodzeniem, przynosząc autorom szacunkowo około 1 miliona funtów rocznie. Podobnie Mariah Carey z jej nieśmiertelnym hitem „All I Want For Christmas Is You”. Także The Pogues z Kirsty MacColl z utworem „Fairytale of New York” zarabiają każdego roku mniej więcej 400,000 funtów.

Natomiast Bing Crosby z klasyczną piosenką „White Christmas” inkasuje około 328,000 funtów rocznie. Warto zwrócić uwagę, że piosenka ta jest najlepiej sprzedającym się singlem na świecie i pozostaje ulubionym świątecznym klasykiem. Sam Crosby nie żyje już od kilkudziesięciu lat, ale spadkobiercy z pewnością nie narzekają.

Niezależnie od popularności, nie każdy artysta zarabia na poziomie Mariah Carey czy Slade. Przykładowo, zespół Wham! z piosenką „Last Christmas” szacunkowo zarabia rocznie 300,000 funtów, a Paul McCartney z utworem „Wonderful Christmastime” około 260,000 funtów.

Zobacz także: Czy Buffett przewiduje krach? Miliarder sprzedał udziały i śpi na gotówce

Nie wszyscy znani i lubiani zarabiają krocie

Ciekawy jest przypadek Jona Lewie z piosenką „Stop The Cavalry”. On sam przyznaje, że utwór ten stanowi 50% jego rocznych dochodów, podczas każdych Świąt generując około 120,000 funtów. Inne zespoły, takie jak The Pretenders z piosenką „2000 Miles”, zarabiają nieco ponad 100,000 funtów. Podobny wynik notuje Sir Cliff Richard z „Mistletoe and Wine”.

Jest jeszcze zespół East 17 z ich świątecznym hitem „Stay Another Day”, który również „dorabia” sobie w świąteczny czas. Tylko z tej jednej piosenki może popisać się rocznymi dochodami na poziomie około 97,000 funtów. Co ciekawe, utwór ten, mimo że nie zawiera typowych świątecznych motywów, pozostaje radiowym hitem każdego grudnia.

Może Cię również zainteresować:

Komentarze