Huuuge Games w tarapatach. Szykują się duże zwolnienia. Firma miała konto w SVB

Duża spółka będąca globalnym producentem gier na urządzenia mobilne i platformy internetowe zapowiedziała właśnie, że szykuje zwolnienia. Chodzi o Huuuge Games, której zarząd poinformował o planowanych cięciach w firmie. Zwolnienia mają dotyczyć aż 10% obecnej załogi.

Huuuge Games zwalnia

Spółka Huuuge Games specjalizuje się głównie w tworzeniu gier na smartfony i platformy internetowe. Zyski osiąga przede wszystkim z reklam wyświetlanych w swoich grach oraz z mikropłatności. Firma była wielokrotnie uwzględniania w różnych rankingach jako czołowy gracz w branży. Producent gier jest również notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Właśnie na stronie spółki na GPW pojawił się komunikat zarządu w sprawie planowanych zwolnień: „Huuuge, Inc. „Emitent” informuje, że w dniu 20 marca 2023 roku zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. „Spółka Zależna” podjęła uchwałę o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych. Zwolnienia grupowe w Spółce Zależnej zostaną przeprowadzone do końca kwietnia 2023 roku i obejmą szacunkowo około 10% zatrudnionych w Grupie Emitenta ogółem według stanu na koniec 31 grudnia 2022 roku.”.

Zobacz też: Samochód elektryczny na złom. Wystarczy rysa na akumulatorze

Powiązania z SVB przyczyną kłopotów?

Oficjalnie spółka nie podaje konkretnej przyczyny takich działań. Pojawiają się podejrzenia, że duży wpływ na obecne problemy Huuuge Games ma fakt, że firma posiadała konto w amerykańskim banku Silicon Valley Bank (SVB). W ostatnich dniach wspomniany bank ogłosił upadłość. Firma jednak zdecydowanie zaprzecza i oświadcza, że w ostatnich dniach udało jej się uzyskać dostęp do swojego konta w SVB, na którym miała zdeponowane ponad 24 mln dolarów. Dlatego spółka cały czas dementuje plotki, jakoby przytoczony fakt miał istotny wpływ na bieżącą sytuację.

Może Cię zainteresować:

Komentarze