Połowa kredytobiorców w USA myśli o sprzedaży swojego domu

Tragedia kredytobiorców

Ponieważ pandemia koronawirusa przeszła w etap w kryzysu gospodarczego, dziesiątki milionów Amerykanów straciło pracę i walczą o obsługę spłat kredytów hipotecznych. Sytuacja w USA jest dość kiepska szczególnie dla tych, którzy brali kredyty hipoteczne pod tzw. korek (wykorzystując swoją maksymalną zdolność kredytową).

Nowe badania pozwalają rzucić okiem na borykające się z problemami gospodarstwa domowe, zbadano wśród 2000 ankietowanych amerykańskich właścicieli domów, że ponad połowa (52%) respondentów twierdzi, że rutynowo martwi się spłatą przyszłych kredytów hipotecznych, a prawie połowa (47%) rozważa sprzedaż domu z powodu niemożność obsługi płatności hipotecznych.

Badanie przeprowadzone przez OnePoll i National Association of Realtors wykazało, że 81% respondentów doświadczyło niespodziewanego stresu finansowego z powodu recesji wywołanej wirusem. Ponad połowa (56%) zmniejszyła wydatki, aby mogli obsługiwać płatności hipoteczne.

Druga praca albo sprzedaż kosztowności

Od połowy marca, kiedy zaczęły się blokady gospodarek w krajach na całym świecie, prawie połowa (47%) właścicieli domów w USA szukała alternatywnych sposobów zarabiania pieniędzy. Około dwóch trzecich respondentów (64%) rozpoczęło projekty poboczne, a 53% sprzedało kosztowności w celu uzupełnienia dochodów. Vince Malta, prezes Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, komentuje:

Szybki i bezprecedensowy wpływ COVID-19 na gospodarkę spowodował, że wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji finansowej, a my chcemy upewnić się, że zmagający się z nią właściciele domów wiedzą, że mają opcje pomocy, szczególnie podczas Miesiąca Właścicielstwa Domu.

Pośrednicy w obrocie nieruchomościami i pożyczkodawcy mogą zidentyfikować programy i pomoce mające na celu spełnienie zobowiązań pożyczkowych. Szybkie działanie może pomóc właścicielom domów w pozostaniu w ich domach i zatrzymaniu pieniędzy, które już w nie zainwestowali.

Mniej na żywność i jezdnie

Od odzieży (71%) i jedzenia na wynos (66%), po usługi telewizji strumieniowej (46%) i artykuły spożywcze (45%) respondenci stwierdzili, że ich nawyki związane z wydatkami zostały znacznie zmniejszone, aby mogli obsługiwać płatności hipoteczne.

W oddzielnym raporcie czytamy, że ponad 4 miliony właścicieli domów korzysta z planu zamrożenia hipotecznego, co stanowi 7,54% wszystkich hipotek. Jednakże zaległości spłacających mają przekroczyć liczby z Wielkiej Recesji, które osiągnęły poziom niespłacanych kredytów na poziomie 10%.

Finansowy Krytyk

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx