Elon Musk i Mark Zuckenberg… będą walczyć w klatce?

Czy dojdzie do bardzo nietypowej walki wręcz, w której zmierzy się dwóch miliarderów? Miliarderów, którzy zarządzają największymi serwisami społecznościowymi (Twitter, Facebook, Instagram). Taka walka wydaje się wykreowanym na potrzeby któregoś z prześmiewczych seriali gagiem, ale wygląda na to, że rzeczywiście do czegoś takiego może dojść, ponieważ obydwaj gentelmani wyrazili chęć do takiej walki.

Najwidoczniej rywalizacja biznesowa nie jest wystarczająca dla dwóch najpotężniejszych miliarderów przemysłu technologicznego. Teraz panowie chcą “rozwiązać” kwestię, który z nich jest lepszy, metodą siłową i walczyć na pięści. 

Właściciel Twittera i CEO Tesli, Elon Musk, skomentował jeden z wątków na Twitterze,  , że byłby „gotowy do walki w klatce” z Zuckerbergiem. W środę Zuckerberg niespodziewanie odpowiedział, zamieszczając na Instagramie zrzut ekranu z tweetem Muska z podpisem: „Podaj lokalizację”.

Musk następnie odpowiedział na tweet Alexa Heatha, redaktora naczelnego serwisu informacyjnego o technologii Verge, słowami „Vegas Octagon” – nawiązując do areny w Las Vegas, na której odbywają się zawody Ultimate Fighting Championship.

„Właściwie mam wspaniały ruch, który nazywam 'Mors’, polegający na tym, że po prostu leżę na przeciwniku i nic nie robię” – dodał prześmiewczo w osobnym tweecie Musk.

Nie wiadomo, kto wygrałby tę walkę w klatce. Musk jest realtywnie fizycznie większy od Zuckerberga, ale szef Meta uprawia jujitsu, brazylijską sztukę walki, i zdobył złoto i srebro w turnieju w maju.

Zuckenberg podczas jednych z zawodów. Źródło: https://cdn.vox-cdn.com

Oddspedia, platforma zakładów sportowych, doszła do wniosku, że Zuckerberg ma 83% szans na wygraną w walce.

Zobacz też: Bitcoin rozpędzony! Wybicie z klina, rozjechane strefy, co dalej? ANALIZA

Elon Musk vs Zuckenberg – to nie pierwsza ich „walka”

Obaj mieliarderzy wcześniej rywalizowali o wysoką pozycję na liście Bloomberg Billionaires Index, zanim Musk został najbogatszym człowiekiem na świecie. W 2020 roku Musk zepchnął Zuckerberga z trzeciego miejsca na liście Bloomberg Billionaires Index. Niedługo potem stał się najbogatszym człowiekiem na świecie. 

Panowie w przeszłości mieli już “potyczkę”. W 2017 roku zaangażowali się w publiczną kłótnię na temat przyszłości sztucznej inteligencji. Musk wielokrotnie ostrzegał przed niebezpieczeństwami AI, opisując ją jako potencjalne zagrożenie egzystencjalne dla ludzkości. Zuckerberg natomiast miał znacznie bardziej optymistyczne podejście.

Informacja o potencjalnej walce zdobyła ogromną popularność i nawet duże, mainstreamowe media autentycznie zainteresowały się tym tematem. Zaczęły się wyliczenia, porównania i oczekiwanie co wydarzy się dalej. Stacja CNBC zrobiła nawet prezentację jak przed prawdziwą walką UFC.

Źródło: https://twitter.com/LastCallCNBC

Jak myślicie? Kto rzeczywiście wygrałby tę walkę jeśli do niej rzeczywiście by doszło? Czekamy na Wasze typy!
Może Cię zainteresować:

Komentarze