Apple wykupuje prawa do… książki o upadku giełdy FTX i jej założycielu. Ma wyjść już za miesiąc!

Apple zdobywa prawa do książki o Samie Bankman-Fried za 5 milionów dolarów. 

Firma Apple, po wygranym przetargu, zapłaciła 5 milionów dolarów za prawa autorskie do nadchodzącej książki autorstwa Michaela Lewisa. Książka będzie o byłym CEO upadłej giełdy FTX, którym był Sam Bankman-Fried (SBF). 

Książka będzie miała tytuł”Going Infinite: The Rise and Fall of a New Tycoon”. Ma być wydana 3 października, czyli w dniu rozpoczęcia procesu karnego SBF-a w Nowym Jorku. Lewis sugerował datę publikacji na październik podczas konferencji Bitcoin 2023 w Miami, celując w początek procesu karnego byłego CEO FTX. To ciekawy ruch marketingowy.

apple
Okładka opisywanej książki. Źródło: Amazon

Oprócz książki, media donoszą o planowanej produkcji dokumentalnego filmu przez reżyserkę Nanette Burstein. Pracowała ona wcześniej nad filmami dotyczącymi programisty i propagatora kryptowalut, Johna McAfee – który zmarł w więzieniu w 2021 roku. A także produkcji o byłej Sekretarz Stanu USA, Hillary Clinton. Można się spodziewać, że Bankman-Fried prawdopodobnie będzie tematem wielu dokumentów przed, w trakcie i po jego procesie karnym ze względu na medialny rozgłos sprawy oraz jego charakterystyczny styl.

Zobacz też: Wybieramy Bitcoina! 10 tysięcy NFT zostanie przeniesione z Ethereum na BTC w ogromnym przedsięwzięciu

Apple

Nie jest jasne, jak postępują prace nad takimi filmami w obliczu trwającego strajku. Strajkują Gildia Pisarzy Amerykańskich oraz Gildia Aktorów Ekranowych i Amerykańskiej Federacji Telewizji i Radia. Członkowie tych związków domagają się m.in. uregulowania kwestii wynagrodzeń za treści przesyłane strumieniowo oraz sposobu wykorzystywania sztucznej inteligencji w przemyśle filmowym w przyszłości.

Historia Bankmana-Frieda dominowała nagłówki mediów już przed upadkiem giełdy kryptowalutowej FTX i jego aresztowaniem na Bahamach. Wielu ludzi uważało go za wschodzącą gwiazdę, która zarządzała miliardami dolarów aktywów w firmie Alameda Research i na giełdzie FTX, ale często występował publicznie głównie w koszulce, krótkich spodenkach i trampkach. Podczas swoich wystąpień przed sądem, zanim mu odwołano kaucję, SBF często pojawiał się w pełnym garniturze i krawacie. Wyrok jaki zapadnie w sprawie Sama Bankmana-Frieda na pewno odbije się szerokim spektrum mediów, nie tylko kryptowalutowej bańce.

Może Cię zainteresować:

Komentarze