Wybieramy Bitcoina! 10 tysięcy NFT zostanie przeniesione z Ethereum na BTC w ogromnym przedsięwzięciu. 

Zespół odpowiedzialny za kolekcję NFT OnChainMonkey przenosi całą kolekcję 10 000 NFT z Ethereum na Bitcoina. Odbędzie się to w skomplikowanym procesie, którego realizacja potrwa kilka miesięcy.

Kolekcja OnChainMonkeys. Źródło: OpenSea

OnChainMonkeys zostały pierwotnie uruchomione we wrześniu 2021 roku na Ethereum. Ale Danny Yang, CEO Metagood, powiedział, że migracja na Bitcoina Ordinals wynikała z przekonania społeczności, że Bitcoin oferuje bardziej bezpieczną platformę dla swoich użytkowników.

Danny Yang, dodał:

Dochodzi do historycznej zmiany, gdy przygotowujemy się do przeniesienia naszej flagowej kolekcji, OCM Genesis, z Ethereum na Bitcoina. Protokół Bitcoin Ordinal jest lepiej zaprojektowany pod kątem decentralizacji i bezpieczeństwa niż protokół Ethereum NFT. Wysokowartościowe NFT zwyciężą na Bitcoinie.

Propozycja migracji na Bitcoina została przyjęta przez 99% posiadaczy tokenów OnChainMonkey. Yang powiedział, że oznacza to, że społeczność była przekonana o przeniesieniu się na BTC. Przeniesienie tak dużej kolekcji nie będzie łatwym zadaniem. Kreatorzy projektu są jednak zmotywowani i pewni siebie.

Zobacz też: Zaczęło się! Piosenki generowane przez sztuczną inteligencję biorą udział w prestiżowym konkursie Grammy!

Czy więcej NFT zostanie przeniesionych na BTC?

Migracja będzie kosztowna, a Metagood spodziewa się wydać ponad 1 milion dolarów, aby zapewnić płynność procesu migracji. Mimo że proces migracji jest dość złożony, każdy nowy OnChainMonkey na Bitcoinie będzie miał wyraźne pochodzenie od odpowiadającego mu pierwotnego Ethereum NFT. Posiadacze otrzymają odpowiadające Bitcoina Ordinal, gdy spalą Ethereum N FT.

Jednak Yang twierdzi, że migracja nie powinna być zbyt trudna. W porównaniu z tym, co Metagood już osiągnęło w przestrzeni Bitcoin Ordinals:

Byliśmy pierwsi, którzy stworzyli 10 000 obrazów kolekcji na Bitcoina. Byliśmy pierwsi, którzy uruchomili kolekcję rodzic-dziecko z OCM Dimensions 300. Byliśmy pionierami w rekurencyjnych inskrypcjach na Bitcoinie, a także w inskrypcjach Three.js i p5.js, które każdy może używać.

Ethereum nadal dominuje na rynku, rozliczając 236,8 miliona dolarów w tokenach w ciągu ostatniego miesiąca. Na drugim miejscu jest Solana (37,7 miliona dolarów), oraz Bitcoin (11,1 miliona dolarów) na szóstym miejscu, według danych z CryptoSlam.

W międzyczasie wolumeny transakcji Bitcoin Ordinals spadły o 98% między majem a połową sierpnia, pomimo że zyskały na popularności na początku 2023 roku. Jednak Yang nie jest zaniepokojony, podkreślając, że to tylko kwestia czasu, zanim rozwinięta zostanie silna ekosystem Bitcoina native NFT. Dodał, że zarówno ekosystemy Bitcoin, jak i Ethereum NFT mogą prosperować. To daje nadzieje na przyszłość.

OnChainMonkey obecnie handlują na średniej cenie wyjściowej 1,10 Ethereum (ETH), z wolumenem transakcji wynoszącym ponad 20 550 ETH z 9500 pozycji od momentu uruchomienia na rynku NFT OpenSea we wrześniu 2021 roku.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze