Amerykanie z rekordowym zadłużeniem z tytułu kart kredytowych. Tak wygląda amerykański sen?

Wielu ludzi wciąż postrzega USA jako swego rodzaju eldoradu, w którym można łatwo i szybko dorobić się majątku. Na pewno można. Jeśli jesteś pracowity i wytrwały. Patrząc na najnowsze dane o zadłużeniu Amerykanów można stwierdzić, że z pewnością równie szybko można tam wpaść w spiralę zadłużenia. Zadłużenie Amerykanów z tytułu kart kredytowych jest rekordowo wysokie.

Zadłużenie Amerykanów najwyższe w historii

Zgodnie z najnowszymi danymi Banku Rezerwy Federalnej, Amerykanie posiadają obecnie rekordową kwotę zadłużenia z tytułu kart kredytowych. Wynosi ono prawie 988 miliardów dolarów. Zgodnie z najnowszym raportem TransUnion, Amerykanie mają średnio około 5 733 USD zadłużenia z tytułu kart kredytowych. Ciekawie wygląda zestawienie wskazujące, które grupy wiekowe są najbardziej zadłużone. Okazuje się, że najbardziej zadłużone są osoby w wieku od 40 do 49 lat. Mają one średnio około 7600 USD zadłużenia z tytułu kart kredytowych. Najmniejsze zadłużenie mają osoby młode. Zgodnie z danymi TransUnion, najmłodsi użytkownicy kart kredytowych w wieku od 18 do 29 lat mają około 2900 dolarów długu. Nie jest to raczej zaskakujące, ponieważ większość osób w tej grupie wiekowej dopiero zaczyna korzystać z kart kredytowych.

Zobacz też: Wielka Brytania wymieniana w niechlubnym gronie. Wyższa inflacja spodziewana jest tylko w Argentynie i Turcji

Co napędza spiralę długów Amerykanów?

Nikogo nie zaskoczy odpowiedź, że do takiego niechlubnego rekordu przyczyniła w dużym stopniu inflacja. Michele Raneri, wiceprezes ds. badań i doradztwa w USA w TransUnion stwierdziła, że Gdy inflacja wzrosła do prawie 40-letniego poziomu, wielu konsumentów skorzystało z kredytu, aby pomóc sobie w zarządzaniu budżetem, co doprowadziło do rekordowo lub prawie rekordowo wysokich sald. Ted Rossman, starszy analityk branżowy w Bankrate.com wśród istotnych czynników wymienia również rekordowo wysokie stopy procentowe. Podnoszenie stóp procentowych powoduje, że pożyczanie pieniędzy jest droższe dla konsumentów. Jednak Fed nadal je podnosił, starając się spowolnić inflację. Według analizy Bankrate z 31 maja, stopy procentowe oscylują obecnie nieco powyżej 20%. W zeszłym roku, w tym samym okresie, oprocentowanie kart kredytowych wynosiło średnio około 16%.

Może Cię zainteresować:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.