Ile kosztuje funt? Kurs GBP/PLN blisko rozstrzygnięcia

Obecna cena funta do złotówki (GBP/PLN) wynosi 5,356.Kurs funta od 31 marca 2023 roku znajduje się w impulsie wzrostowym. Kurs GBP/PLN znalazł się blisko górnego ograniczenia trendu spadkowego. Zatem ciekawym miejscem do zajęcia krótkiej pozycji jest poziom 5,37. Jeśli ten poziom zostanie przebity, to kolejną strefą podaży znajduje się w okolicy maksimum z 20 marca 2023 roku (5,40). Kolejny opór znajduje się w okolicy szczytu z 14 lutego (5,4377). Ważnym wsparciem jest solne ograniczenie trendu wzrostowego, który jest “podstawą” trójkąta. Istotne wsparcie znajduje się w okolicy minimum z 30 marca (5,2997). Kolejną strefą popytu znajduje się w okolicy dołka z 23 marca (5,2775).

GBP/PLN
źródło: TradingView

USD/JPY — blisko wsparcia

Od 3 kwietnia 2023 roku kurs USD/JPY znajduje się w trendzie spadkowym. Kurs USD/JPY znajduje się w okolicy linii trendu wzrostowego poprowadzonego po dołkach z 16 stycznia oraz 2 lutego. Najbliższe wsparcie znajduje się w okolicy 130,4. Kolejne wsparcie znajduje się niedaleko dołka z 24 marca (129,64). W tych okolicach znajdują się dobre miejsca do zajęcia długiej pozycji. W przypadku realizacji scenariusza wzrostowego kolejnym celem dla byków jest szczyt z 3 kwietnia (133,76). Jeśli niedźwiedziom uda się przebić dołek z 24 marca, niedźwiedzie będą miały otwartą drogę do przetestowania dołka z 2 lutego (128,08).

USD/JPY
źródło: TradingView

EUR/SEK — w drodze na lutowe i marcowe szczyty

Kurs euro do korony szwedzkiej znajduje się w trendzie wzrostowym. Obecni kurs po przetestowaniu dolnego ograniczenia kanału wzrostowego rozpoczął impuls wzrostowy. Celem dla byków  pewnością są okolice maksimum z 7 lutego (11,4076). Kolejny opór znajduje się w pobliżu szczytu z 6 lutego (11,443). Jeśli i ten poziom zostanie pokonany, pojawi się szansa a test maksimum z 13 marca (11,4817). Wsparciem jest dolne ograniczenie kanału wzrostowego, które może być ciekawym miejscem do zajęcia długiej pozycji. W przypadku realizacji się scenariusza wzrostowego możliwy jest test dołka z 28 marca (11,167). Kolejne wsparcie znajduje się niedaleko dołka z 22 marca (11,082).

EUR/SEK
źródło: TradingView

Nota

Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. Bithub.pl nie udziela gwarancji dokładności, aktualności, oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału. Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem.

Komentarze