Spadki zatrzymane. Giełdy pójdą do góry?

1 904

Po wczorajszym odbiciu wydaje się, że spadki na giełdach zostały zatrzymane. Kluczowe będą jednak ruchy jakie zaobserwujemy za oceanem dzisiaj i w piątek.

Środa przyniosła dynamiczny wzrost niemal wszystkich walorów, które uległy ostatnio sporej przecenie. Nie oznacza to jednak, że wszystkie straty zostały odrobione. Trzy spadkowe sesje z rzędu nie sposób wymazać za jednym zamachem. Nie na darmo na giełdzie mamy powiedzenie, że „byki wchodzą po schodach, a niedźwiedzie skaczą przez okno”.

Będzie winda do góry zamiast schodów?

W przypadku takich firm jak Tesla giełdowe prawidła nie mają większego znaczenia. Nonsensem jest wycena spółki wyżej, niż światowych koncernów samochodowych, które wykazują zyski, ale inwestorom najwyraźniej nonsensy nie przeszkadzają.

spadki zatrzymane TeslaŹródło: tradingview.com
Wczorajsze odbicie zniwelowało nieco straty z ostatnich dni.

Za chwilę może się okazać, że dla Tesli przewidziano zamiast schodów windę i w przypadku tej spółki nie powinno nas to wcale zaskakiwać.

Co innego stare biznesy…

W przypadku niektórych tradycyjnych firm takich jak ExxonMobil odbicia w ogóle nie było widać, a mieliśmy przecież do czynienia z odreagowaniem również na ropie. Pozostałe firmy sektora naftowego mniej lub bardziej odrabiały ostatnie straty, ale nie można mówić o wzrostach jak na Tesli. Tutaj zawsze są schody.

spadki zatrzymane ale nie na XOMŹródło: tradingview.com
Na XOM spadki nie zostały zatrzymane.

Szerokie rynki idą do góry. Co dalej?

Wczoraj najbardziej poszkodowany w ostatnimi czasy NASDAQ zakończył dzień zwyżkując o 2.7% i osiągając poziom 11,141.56. S&P 500 zwyżkował o 2% do 3,398.96 punktu, a Dow Jones zaliczył odbicie o 1,6% do poziomu 27940.47 punktu.

Dzisiaj rano S&P 500 Futures dość mocno skacze, ale amplituda wychyleń jest mała, więc wydaje się, że inwestorzy jeszcze nie zdecydowali co dalej zrobić z zapoczątkowanym wczoraj odbiciem.

Ropa po spadkowej nocy podczas której oddała część zysków z wczoraj, o 8.30 czasu polskiego obrała powolny kurs na północ, ale wzrost jest tak niewielki, że „sentyment” za oceanem z łatwością może pociągnąć wycenę w dół. Brakuje póki co wyraźniejszych sygnałów ze strony producentów ropy jaki mają plan na nadchodzącą jesień.

Wracając do zdania z początku tekstu, to jak zachowają się indeksy dzisiaj i jutro odpowie nam na pytanie co dalej z rajdami na giełdach. Może się również okazać, że przez najbliższe dwa dni będziemy obserwować małą zmienność, a dopiero po najbliższym weekendzie wrócą mocniejsze reakcje. Bez dopływu pozytywnych informacji raczej należałoby spodziewać się wektora skierowanego na południe.

Krzysztof Kuska

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów. Komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze