Nowa CEO Twittera pod ostrzałem wszystkich polityków. To sukces Muska

Elon Musk oficjalnie ogłosił nominację Lindy Yaccarino na stanowisko CEO Twittera. Ta decyzja wywołała natychmiastowe reakcje ze wszystkich stron politycznej sceny, które skupiały się na jej przeszłości i aktywności online.

Konserwatyści krytykują Yaccarino

Konserwatyści wyrazili swoje niezadowolenie z powodu powiązań Yaccarino z World Economic Forum, gdzie przewodniczy jednemu z komitetów. Krytyka dotyczyła również jej pracy jako szefa reklamy w NBCUniversal, stanowiska, z którego zrezygnowała. Zwrócono też uwagę na jej komentarze chwalące wysiłki NBC na rzecz różnorodności i sprawiedliwości społecznej, a także jej poparcie dla noszenia masek i szczepień w czasie pandemii.

World Economic Forum w Davos to wydarzenie, na którym co roku spotykają się najbogatsi i najbardziej wpływowi ludzie świata. Mówiąc w skrócie, omawiają oni takie tematy jak zmiana klimatu czy globalna gospodarka. Zgodnie z profilem Yaccarino na LinkedIn, z WEF związana jest od 2019 roku i pełni funkcję „przewodniczącej grupy zadaniowej ds. Przyszłości pracy”. Jest też członkiem komitetu ds. mediów, rozrywki i kultury.

Musk jest znanym przeciwnikiem spotkań w Davos. Wielokrotnie twierdził, że celowo je odpuszczał, chociaż organizatorzy twierdzą, że od lat nie był na nie jest zapraszany. Fani teorii spiskowych z grup, takich jak QAnon, również atakowali WEF, twierdząc, że jego uczestnicy chcą przekształcić świat poprzez „wielki reset”.

Uważni obserwatorzy zwrócili też uwagę na to, że Yaccarino przeprowadziła wywiad z Muskiem w zeszłym miesiącu. Podczas jego przeprowadzania kwestionowała jego zdanie na temat wolności słowa.

Może Cię zainteresować: Nowa żyła złota! Kopalnie porzucą kryptowaluty kosztem uczenia AI?

Liberałowie dla odmiany… również krytykują nową CEO Twittera

Konserwatyści nie są jednak jedynymi, którzy mają zastrzeżenia do nominacji Yaccarino. Liberałowie na przykład wskazują na listę konserwatywnych kont, które obserwuje i lubi. Wśród nich są te gubernatora Florydy, Rona DeSantisa i prawicowego komentatora Jessego Wattersa.

Austen Allred, CEO Bloomtech, zasugerował z kolei, że emocje zarówno liberałów, jak i konserwatystów, są pozytywnym znakiem dla deklarowanych przez Muska „centrowych” przekonań.

Zgodni – dla odmiany – co do zasadności mianowania nowej CEO są autorytety branży reklamowej. Ich zdaniem Yaccarino może okazać się najlepszym ruchem Muska od czasu przejęcia przez niego kontroli nad Twitterem. Według nich szacunek, jakim cieszy się w branży reklamowej, a także jej potencjał do zwiększania przychodów, są solidnym argumentem działającym na korzyść tej decyzji.

Jedno jest pewne. Yaccarino w żadnym wypadku nie będzie miała lekkiego życia.

Zobacz też:

Komentarze