Musk i Zuckerberg robią szum medialny. W tym czasie Warren Buffett bije rekord!

Podczas gdy dwaj młodzi inwestorzy, Elon Musk i Mark Zuckerberg, od kilku tygodni przykuwają uwagę świata, rozgrzewając temat potencjalnej walki w klatce, stary wyga świata biznesu robi niesamowity wynik. Warren Buffett, bo o nim mowa, ma sporo powodów do radości.

Warren Buffett może być zadowolony. Akcje jego spółki zyskują

Od kilku tygodni dwie duże osobistości ze świata biznesu rozgrzewają internet tematem swojej ewentualnej walki w klatce. Wydawało się, że początkowo walka Muska i Zuckerberga to żart. Jednak właściciel Tesli i SpaceX ponownie wzbudził zainteresowanie pisząc, jakoby jego X miała transmitować to nietypowe starcie. W trakcie, gdy młodzież świata biznesu toczy dziwne gierki, stary wyga robi imponujący wynik. Warren Buffett i jego spółka zrobiła właśnie historyczny wynik. Akcje Berkshire Hathaway osiągnęły w poniedziałek rekordowy poziom. Mocny raport kwartalny pokazał odbicie w operacjach ubezpieczeniowych, a także ogromny zapas gotówki, który wzrósł do prawie 150 miliardów dolarów. Akcje klasy A spółki Berkshire wzrosły o 4,1%, osiągając rekordowy poziom 555 442 USD w ciągu dnia, przekraczając poprzedni szczyt z marca 2022 r. Natomiast akcje klasy B konglomeratu Warrena Buffetta skoczyły o 4,2%, osiągając rekordowy poziom w ciągu dnia wynoszący 364,55 USD.

Zobacz też: Mężczyzna chciał uciec z kochanką. Nieudany romans kosztował go ponad 9 mln dolarów

Na czym zarabia Berkshire Hathaway?

Gigant kierowany przez wyrocznię z Omaha poinformował w sobotę, że jego zyski operacyjne wzrosły o 6,6% rok do roku, osiągając łączną kwotę 10,04 mld USD w ostatnim kwartale. Podwyższone stopy procentowe umożliwiają Berkshire uzyskanie znacznego zwrotu z gotówki. Konglomerat posiadał ponad 97 miliardów dolarów w krótkoterminowych bonach skarbowych. Buffett wcześniej ujawnił, że w każdy poniedziałek kupuje 3 lub 6-miesięczne bony skarbowe o wartości 10 miliardów dolarów. Berkshire odnotowało również niezrealizowany zysk w wysokości prawie 26 miliardów dolarów ze swoich inwestycji, a znaczna część tego zysku pochodziła z gigantycznego udziału w Apple. Generalnie eksperci wskazują, że kluczem do sukcesu spółki jest dywersyfikacji inwestycji, co pozwala czerpać zyski z wielu różnych źródeł.

Może Cię zainteresować:

Komentarze