Czy to są najlepsze inwestycje wszech czasów? Ekspert zmienia zdanie

20 lipca przyniósł gwałtowny spadek akcji dwóch gigantów technologicznych – Tesli (TSLA) i Netflix (NFLX), zaledwie dzień po publikacji ich najnowszych kwartalnych raportów. Wyniki, niestety, nie spełniły oczekiwań inwestorów, co skutkowało największym jednodniowym spadkiem akcji obu firm od kilku miesięcy.

Cramer przewiduje dalsze spadki spółek Tesla i Netflix

Pomimo tego, były menedżer funduszu hedgingowego i telewizyjna osobowość, Jim Cramer, ponownie potwierdził swoje bycze nastawienie do obu gigantów.

Nie ma błędu, Netflix i Tesla to dwie z najlepszych inwestycji wszech czasów. Nie dowiedziałem się niczego, co sprawiłoby, że pomyślałbym o nich inaczej. Wszystko, co się stało, to że za tydzień czy dwa dostaniesz te akcje jeszcze taniej.

– powiedział Cramer w najnowszym odcinku Mad Money 20 lipca.

Przez większość swojej kariery, Cramer zdobył reputację bycia jednym z najbardziej wpływowych komentatorów rynku. Mimo spadku akcji Netflix i Tesla, uważa, że inwestorzy nie powinni zbytnio się tym przejmować.

Cramer zwrócił uwagę, że Netflix jest w trakcie przekształcania modelu biznesowego w usługę streamingową, która obejmuje tańszy plan z reklamami. Co do Tesli, podkreślił, że CEO firmy, Elon Musk, „nigdy nie ograniczał się do czterech ścian kwartalnego raportu”. Dodał też, że dominacja producenta pojazdów elektrycznych ma jeszcze duże pole manewru, takie jak samochody autonomiczne, baterie, pickupy i inne.

Mimo to, gospodarz Mad Money wierzy, że nacisk na spadek cen akcji pozostanie. Motywuje to faktem tego, że znaczne kwoty kapitału przesuwają się do innych sektorów.

„Jeśli historia jest jakimkolwiek przewodnikiem, to na pewno jeszcze nie skończyły spadać. Wielkie pieniądze rotują do innych sektorów i zazwyczaj trwa to dwa, trzy, a może nawet pięć dni” – zauważył Cramer.

Może Cię zainteresować: Ethereum będzie nowym królem kryptowalut? Tak uważa blisko połowa Amerykanów

Reakcja mediów społecznościowych na słowa Cramera – bezcenna

Chwilę po tym, jak Cramer wyraził swoje zdanie, że TSLA i NFLX są najlepszymi inwestycjami, sociao media zapłonęły.

Popularne konto Inverse Jim Cramer, które często kpi z jego analiz, opublikowało filmy, na których radzi, aby… sprzedać akcje Tesli.

„Nie chcesz posiadać tych akcji, nie chcesz ich leasingować, do diabła, nie powinieneś nawet wynajmować tej cholernej rzeczy” – powiedział Cramer w odcinku Mad Money z 2010 roku.

Cramer po dziesięcioleciach inwestowania dorobił się niemałej fortuny. 68-letni gospodarz telewizyjny często jest jednak obiektem szyderstw w mediach społecznościowych z powodu swoich nieudanych prognoz giełdowych.

Zobacz również:

Komentarze