Niemiecki minister: lockdown zabije więcej ludzi niż COVID-19

Lockdown gorszy niż wirus

Niemiecki minister współpracy gospodarczej i rozwoju Gerd Muller stwierdził, że środki blokujące gospodarki na całym świecie zabiją więcej ludzi niż sam koronawirus. W wywiadzie dla niemieckiej gazety Handelsblatt, Muller ostrzegł:

Reakcja na globalną pandemię spowodowała „jeden z największych” kryzysów głodu i ubóstwa w historii. Dalsze szkody zostaną wyrządzone, jeśli rządy będą nadal wprowadzać drakońskie środki.

Spodziewamy się w tym roku dodatkowych 400 000 zgonów z powodu malarii i HIV na samym tylko kontynencie afrykańskim. Kolejne pół miliona umrze z powodu gruźlicy.

Podaż żywności i leków nie jest już gwarantowana. Wiele zachodnich programów pomocowych nie jest odpowiednio finansowanych. chociaż kraje koncentrują się na walce z wirusem w domu, ma on ogromne żniwo w krajach, które nie są przygotowane do walki z nim bez pomocy.

Czeka nas katastrofa

Niemiecki minister dalej kontynuował swoją czarną, aczkolwiek możliwie prawdopodobną wizję:

Katastrofy humanitarne narastają tuż za naszymi drzwiami, podczas gdy europejskie rządy koncentrują się na blokadach i ograniczaniu przemieszczania się ludzi.

Europa zdecydowała się wesprzeć własną gospodarkę programami o wartości około dwóch bilionów euro. Nie planuje się dodatkowego wsparcia dla Afryki. To nas kiedyś uderzy. Taka akcja może skutkować kolejną falą masowych migracji w przyszłości.

Tezy potwierdzone badaniami

Komentarze Mullera pojawiły się pięć miesięcy po tym, jak badanie, które wyciekło z wnętrza niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ujawniło, że wpływ blokady kraju może skończyć się śmiercią większej liczby ludzi niż koronawirus z powodu ofiar innych poważnych chorób, które nie są leczone.

Odkrycia pokrywają się z innymi badaniami, w których stwierdzono, że blokady konserwatywnie „zniszczą co najmniej siedem razy więcej lat ludzkiego życia” niż ocalą.

Tezy potwierdzone obserwacjami

W Wielkiej Brytanii doszło już do 10 000 dodatkowych zgonów w wyniku unikania szpitali przez poważnie chorych osób z powodu COVID-19 lub nieprzestrzegania ich leczenia szpitalnego.

Profesor Richard Sullivan ostrzegł również, że w liczba zgonów z powodu raka w Wielkiej Brytanii będzie wyższa niż całkowita liczba zgonów z powodu koronawirusa z powodu ograniczenia dostępu ludzi do badań przesiewowych i leczenia w wyniku blokady.

Może więc najgroźniejszym wirusem są potulne rządy na cienkiej smyczy tych, którzy sterują losami świata?

Finansowy Krytyk

Komentarze