Tesla | Starcie Musk kontra władze zbliża się do końca?

1 784

Funkcjonariusze policji hrabstwa Alameda przybyli we środę do jedynej amerykańskiej fabryki samochodów Tesla. Wizyta miała na celu ocenę, czy producent samochodów elektrycznych przestrzega protokołów bezpieczeństwa, które uzgodnił z hrabstwem mimo wcześniejszych napięć między założycielem Tesli Elonem Muskiem, a władzami.

Porucznik wydziału policji z Fremont w Kalifornii udał się do fabryki późnym popołudniem, aby sprawdzić badania przesiewowe pracowników i stosowanie środków dystansu fizycznego. Chciał także upewnić się, czy stosowanie są maseczki na twarz oraz przyłbice. Ustalenia z wizyty – o których Tesla została powiadomiona z wyprzedzeniem – zostaną przedstawione urzędnikowi ds. zdrowia publicznego w hrabstwie Alameda, który określi, czy Tesla wywiązała się ze swoich zobowiązań.

Amerykańska jazda bez trzymanki

Wizyta policji nastąpiła po dziwacznej serii wydarzeń, które były następstwem debaty w kongresie USA o tym, jak szybko powinna zostać ponownie uruchomiona gospodarka. Hrabstwo Alameda wydało pod koniec wtorku oświadczenie, w którym wyraziło zgodę na zwiększenie przez Teslę „minimalnych operacji podstawowych ” w fabryce dzień po tym, jak jej CEO Elon Musk powiedział, że firma wznawia produkcję i robi to niezgodnie z przepisami hrabstwa. Prezydent Donald Trump i sekretarz skarbu Steve Mnuchin wyrazili poparcie dla producenta samochodów.

Neetu Balram, rzeczniczka departamentu zdrowia hrabstwa, napisała w swoim e-mailu

Tesla udowodniła, że ​​jej działalność wymaga znacznego czasu realizacji, aby w pełni funkcjonować, a ich bieżące operacje są tylko nieco powyżej minimalnej operacyjności biznesowej.

Rzecznik departamentu zdrowia powiedziała, że ​​policja z Fremont przeprowadziła już wiele wizyt w fabryce producenta samochodów w ciągu ostatnich lat i jest w stanie potwierdzić stwierdzenia firmy, że spółka wróciła do normalnego poziomu operacyjności. Jednak jeżeli policja stwierdzi, że doszło do naruszenia ograniczeń departamentu zdrowotnego hrabstwa lub nie będą przestrzegane procedury bezpieczeństwa, które firma zobowiązała się przestrzegać, lokalne władze wraz z policją mogą podjąć decyzję o przedstawieniu tych informacji prokuratorowi okręgowemu, który na ich podstawie może rozpocząć dochodzenie. Jednak rzeczniczka policji stwierdziła, że takiej możliwości nie ma, mówiąc, że celem departamentu jest osiągnięcie porozumienia poprzez współpracę ze wszystkimi firmami w mieście.

Wygląda na to, że aktualna sytuacja się uspokaja i CEO Tesli wraz z władzami stanu Kalifornia dojdą do konsensusu w sprawie wznawiania działalności przedsiębiorstw w aktualnej sytuacji.

Komentarze