Chiny | Jak przejmuje się władzę nad światem?

11 031

W ostatnich dniach toczy się dyskusja na temat tego, w jaki sposób Chiny mogły przeprowadzić jedno z największych oszustw w historii świata. Czym tak naprawdę może być koronawirus? Jakie konsekwencje czekają świat? Przeczytajcie ten artykuł i przedyskutujmy zawarte w nim obserwacje. Wnioski najprawdopodobniej przyjdą same.

Jak Chiny oszukały świat?

W ciągu ostatnich trzech miesięcy w Chinach wydarzyło się wiele „ciekawych” rzeczy. Dodanie wszystkich czynników do przysłowiowej „kupy” daje dość intrygujący obraz Państwa Środka, jako globalnego manipulanta w obliczu sztucznie wytworzonego zagrożenia. Przyjrzyjmy się argumentom, które w ostatnim czasie obiegły publikacje w mediach całego swiata.

Wspomniane argumenty postaram się podeprzeć materiałami źródłowymi i komentarzami, które znalazłem w sieci. Jestem przekonany, że da Wam to pełniejszy obraz i pozwoli sięgnąć do tych źródeł na drodze dalszego, samodzielnego weryfikowania przedstawionych faktów i tez.

Na początek jednak, jak każe tradycja – przystawka. Maxa Max Kolonko można lubić lub nie, posłuchajcie jednak, co mówił w 2012 roku:

A teraz do rzeczy

Chiny przygotowały się do wojny bioinformacyjnej.

Państwo Środka wypowiedziało całemu światu wojnę bioinformacyjną. Bez konieczności agresji i użycia broni konwencjonalnej udało im się powalić na kolana cały świat. Na całej planecie rozpanoszył się wirus, którego boją się wszyscy. To jednak nie wszystko. To, co się stało, dzieje i z pewnością będzie działo przez najbliższe miesiące powaliło największe gospodarki naszego globu.

Co ciekawe, pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się już właściwie na początku stycznia 2020:

Chińczycy przeprowadzili ćwiczenia armii.

W Chinach wprowadzono zaostrzenie cyfrowej dyktatury. Praktycznie wszystkie aspekty życia obywateli tego kraju znalazły się pod ścisłą obserwacją i kontrolą.

Chiny stworzyły system do szybkiego ustalenia wszystkich kontaktów w sieciach społecznościowych, który dotyczy zarówno poszczególnych, konkretnych osób, jak również monitorowania kontaktów między ludźmi. Władze wiedzą, kto z kim się spotyka, kiedy i dokąd ktoś się przemieszczał i z kim komunikował.

Chińczycy zidentyfikowali praktycznie wszystkich nielegalnych imigrantów i większość z nich wydalili z kraju.

Paradoksalnie odbyło się to właściwie na własne żądanie większości z nich. W wielu przypadkach nie było zatem nawet konieczności posługiwania się jakimikolwiek środkami przymusu. Ci, którzy nie zgłosili się sami, zostali bez trudu zidentyfikowani.

Chiny opracowały i wdrożyły mechanizm masowej i bezkompromisowej kontroli na terenie całego kraju.

Ponad 1,5 miliarda ludzi zostało umieszczonych w stanie pełnej kwarantanny.

Przyjęto ustawę zakazującą spożywania dzikich zwierząt.

Cały świat uświadomił sobie, jak bardzo jest zależny od Chin.

Większość łańcuchów dostaw na świecie została wstrzymana – dało to jeden z impulsów do jednego, wielkiego kryzysu w skali globalnej.

Chińska policja i służby reagowania kryzysowego zaczęły masowo korzystać z dronów i zautomatyzowanych narzędzi do śledzenia.

Opracowano system masowego obrazowania termicznego z automatycznym obliczaniem danych anomalii. Algorytmy działania kamer wideo zostały zaktualizowane o algorytmy rozpoznawania twarzy (monitorowanie korzystania z masek ochronnych).

Bardzo szybko, w toku trwania pandemii, stworzono i uruchomiono systemy do automatycznej dostawy towarów.

Opracowano system obozów koncentracyjnych.

Ustały protesty w Hongkongu. W raz z tym wzrosły wpływy tamtejszego rządu.

„Wisienka na torcie”

Zdaje się, że Chiny powoli zażegnują kryzys. Reszta świata niestety jeszcze nie. Niewiele też wskazuje na to, żeby kryzys miał zostać szybko opanowany. Ogólnoświatowy paraliż daje się we znaki dosłownie wszystkim, bez względu na rasę, pochodzenie czy status społeczny.

W czasie, gdy w Chinach przeprowadzano założone zmiany, wykupiły po bardzo niskich cenach akcje wielu zagranicznych firm, które operowały do tej pory w ich jurysdykcji.

Doszło do sytuacji, gdy kupując aktywa tych przedsiębiorstw są w stanie pomagać słabszym państwom zwiększając tym samym swoje wpływy.

Nie zapominajmy, że wiele z najnowszych technologii, które produkują Chińczycy ubezwłasnowalnia większość zależnych odbiorców, w tym także na szczeblach najwyższej władzy wielu państw świata.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze