Za pięć lat Blockchain stanie się powszechnym rozwiązaniem

Technologia Blokchain, na której opiera się handel kryptowalutami w ciągu najbliższych pięciu lat stanie się powszechnym rozwiązaniem, które zmieni życie każdego z nas. Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego wśród członków konsorcjum, które skupia duże podmioty gospodarcze zainteresowane technologią.

Według sondażu Post-Trade Distributed Ledger Group (PTDL) aż 48 procent respondentów uważa, że Blokchain wejdzie do masowego obiegu w ciągu trzech do pięciu lat. 29 procent badanych uznało, że jest to jeszcze krótszy czas i wynosi od jednego do dwóch lat. Co piąty respondent jest zdania, że wdrożenie nowoczesnych rozwiązań zajmie ponad pięć lat.

PTDL działa od półtora roku i zrzesza między innymi: Londyńską Giełdę, Euroclear, LCH.Clearnet oraz banki jak Societe Generale i UBS.

Nasze badanie pokazało, że Blockchain może stać się kluczową technologią już w najbliższych latach. Do korzyści z niej wynikających należą: większa przejrzystość, krótszy czas księgowania i niższe koszty operacyjne. Oczywiście równolegle istnieją pewne zagrożenia związane ze skalą przedsięwzięcia.

uważa Jorn Tobias, dyrektor zarządzający State Street.

Analizując sondaż trzeba mieć na uwadze, że został on przeprowadzony wśród osób, które każdego dnia pracują nad rozwiązaniami mającymi wdrożyć technologię, przez co mogą nieco zawyżać jej znaczenie. Z drugiej strony jest to kompetentne grono, zatrudnione w największych europejskich instytucjach finansowych i to między innymi od nich zależy, jak będzie wyglądał sektor bankowy za kilka lat.

Komentarze