Overstock | Zapłacą podatki Bitcoinem w USA

912
Stan Ohio w Stanach Zjednoczonych umożliwił przedsiębiorcom uiszczanie podatków za pomocą Bitcoina. Komunikat prasowy firmy Overstock zapowiada, że będą oni pierwszą większą spółką w USA, która część podatków będzie odprowadzać w kryptowalucie.


Podatki w BTC


3 stycznia 2019 roku firma Overstock z siedzibą w Salt Lake City w stanie Utah ogłosiła, że już wkrótce zostanie pierwszą większą firmą w Stanach Zjednoczonych, która część podatków odprowadzi w kryptowalucie Bitcoin.

Komunikat prasowy dla inwestorów Overstock głosi, że firma zamierza opłacać podatki w Bitcoinie za pomocą ostatnio uruchomionej platformy OhioCrypto.com. Należy pamiętać, że platforma ta została stworzona specjalnie dla przedsiębiorców, którzy chcieliby odprowadzać podatki w kryptowalutach.

Ohio jest pierwszym stanem, który uruchomił system płatności podatków za pomocą kryptowalut dla firm. Podatek, który firma Overstock będzie uiszczać już od lutego to tzw. podatek CAT (Commercial Activity Tax), który jest nakładany na przychody brutto z działalności gospodarczej na terenie stanu Ohio. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej o podatku CAT, zajrzyjcie tutaj.

Wiara w technologię


Overstock nie pierwszy raz wspiera technologię blockchain i kryptowaluty, a nawet wykorzystuje je w sprzedaży swoich produktów już od 5 lat! Firma dodatkowo oferuje płatność Bitcoinem za produkty, takie jak m.in. meble, dywany, dekoracje, elektronikę, biżuterie i wiele innych akcesoriów domowych.

W komunikacie prasowym sprzed lat, CEO, Patrick M. Byrne podkreślał:

To jest historia. Cyfrowe waluty będą ważną częścią przyszłości i my (Overstock) jesteśmy podekscytowani byciem pierwszym większym sklepem internetowym akceptującym to,W końcu po 5 latach, w związku z decyzją Overstock, skarbnik stanu Ohio Josh Mandel powiedział:

Podziwiamy Overstock za to, że stają się niewątpliwie pierwszą narodową marką w Ameryce, która będzie płacić podatki w kryptowalucie. Ich zainteresowanie technologią blockchain wyprzedziło swoje czasy i jesteśmy dumni, że dołączą do OhioCrypto.com.Zmieńmy świat na lepsze


W 2014 roku Overstock, kiedy zaakceptowali Bitcoina jako formę płatności na równi z Visa, Paypal czy Mastercard, utworzyli także spółkę całkowicie zależną od firmy.

Medici Ventures to spółka, która ma na celu zmienianie świata przy pomocy technologii blockchain. Główne cele spółki to demokratyzacja kapitału, wyeliminowanie pośredników i rehumanizacja handlu. Poza tym skupiają się na rynkach kapitałowych, pieniądzu i bankowości, głosowaniu czy łańcuchu dostaw.

19 firm w portfolio


Spółka córka firmy Overstock zawiera w swoim portfolio 19 firm, które bezpośrednio pracują nad technologią blockchain. Są to m.in. Factom, TZero, Bitsy, Grainchain czy SettleMint. Informacje o pozostałych firmach i spółce Medici Ventures znajdziecie tutaj.

Firma od wielu lat angażuje się w rozwój technologii blockchain, za ich produkty można płacić Bitcoinami, a już niedługo firma będzie uiszczać podatki w BTC. Kilka razy w miesiącu wydaje komunikaty prasowe dla inwestorów, bardzo wiele z nich dotyczy tokenów, kryptowalut i w ogóle blockchaina. Odwiedzając tę stronę, dowiecie się znacznie więcej.

Myślicie, że więcej firm pójdzie śladami Overstock? Czy podatki uiszczane w kryptowalutach to dobry pomysł? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Komentarze