Coinfirm pozyskał miliony na rozwój blokchaina

700 tys. dolarów, czyli równowartość niespełna trzech milionów złotych, to kwota inwestycji w rozwój platformy opartej na blokchainie do walki z praniem brudnych pieniędzy i dostosowywanie się do prawnych regulancji. Coinfirm, spółka technologiczna, uzyskała te pieniądze od funduszu Luma Investment.

Obie strony przyznały, że branża finansowo-technologiczna rozwija się wyjątkowo szybko, a produkty przygotowywane przez Cointech mogą znaleźć swoje miejsce na rynku.

Inwestor docenił również wiedzę spółki, która jest choćby organizatorem spotkań Warsaw Block, gdzie środowisko ma możliwość porozmawiania na temat Blokchaina i Bitcoina.

Luma Investment to jeden z większych inwestorów w sektorze technologicznym w naszym regionie. Jak dotąd zainwestowali w różne projekty ponad miliard dolarów. Inwestycja w technologię blokchain będzie jednak nową gałęzią podmiotu, który ma swoje udziały w wielu startupach i przedsięwzięciach innowacyjnych.

Rozwijamy się bardzo szybko. Ale, żeby wejść na globalny rynek, musimy skalować nasz biznes. Nowy inwestor daje nam nie tylko pieniądze, ale również wiedzę, doświadczenie i część technologii, którze przydadzą nam się w dalszym rozwoju.

mówi Paweł Kuskowski współwłaściciel i prezes Coinfirm.

Spółka zapewnia, że już wkrótce usłyszymy o nowych partnerach, produktach i wdrożeniach. Głównym celem ma być połączenie technologii blokchain z rozwiązaniami komercyjnymi.

Przekonali nas swoim doświadczeniem, pasją i determinacją w osiąganiu długoterminowych planów. Jesteśmy pewni, że z naszą pomocą osiągną czołowe miejsce w sektorze. Dla nas to kluczowa inwestycja, dzięki której w chodzimy w finansowo technologiczny sektor

powiedział o współpracy Tomasz Cichowicz partner z Luma Ventures.

 

Komentarze