Bitomaty FlyingAtom – kolejne urządzenie w Warszawie

2 584

Ilość bitomatów na świecie cały czas rośnie. Największe tempo stawiania nowych bitomatów obserwowaliśmy w 2018 roku, ale 2019 nie wiele pod tym względem ustępuje. Nowe urządzenia pojawiają się także w Polsce. W zeszłym tygodniu nowy Bitcoin ATM firmy FlyingAtom pojawił się wraz z otwarciem centrum handlowego Warszawa Młociny. Bankomaty Bitcoin FlyingAtom stanowią już liczną grupę wśród Polskich urządzeń.

Rozwój sieci bitomatów

Według danych ze strony Coinatmradar, obecnie na świecie mamy zarejestrowane 4873 Bitomaty (dane na 31.05.2019). W tej liczbie zawiera się 40 urządzeń zarejestrowanych w Polsce. Plasuje to nas na 12 miejscu na świecie pod względem ilości Bitomatów. Część polskich urządzeń może być jednak niezarejestrowana na tej stronie. Według danych z polskiego portalu Wymianakrypto.pl w Polsce mamy postawione, aż 45 takich urządzeń. Pod względem ilości tych urządzeń wyprzedzamy w zestawieniu Niemcy, ale znajdujemy się m.in. za Czechami.

Bitomaty FlyingAtom

Wśród urządzeń stawianych w Polsce, dużą część stanowią Bitomaty FlyingAtom. Firma zainstalował już w Polsce 12 urządzeń, a w planach na ten rok jest postawienie kolejnych kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu. Bitomaty FlyingAtom znajdziecie obecnie w Gdańsku, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Czeladzi, Gliwicach i Bielsku-Białej. Wszystkie urządzenia są dwustronne, a więc umożliwiają zarówno zakup, jak i sprzedaż Bitcoinów. Na swojej stronie internetowej firma FlyingAtom umożliwia podejrzenie aktualnego kursu wymiany oraz sprawdzenie ilości gotówki w danym Bitomacie. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której chcemy wypłacić środki, a odbijemy się od pustego urządzenia.

Zarówno zakup, jak i sprzedaż BTC w Bitomatach firmy FlyingAtom jest bardzo prosty. Przychodząc do Bitomatu wystarczy mieć ze sobą portfel kryptowalut oraz telefon komórkowy. Na bitomatach oraz na stronie firmy znajduje się instrukcja korzystania z urządzeń. Cały proces zakupu oraz sprzedaży został również zaprezentowany na dwóch filmach instruktażowych. Dodatkowo na urządzeniu naklejona jest też wspomniana instrukcja obsługi oraz podany numer kontaktowy, na który należy dzwonić w przypadku problemów z działaniem urządzenia lub przeprowadzeniem transakcji.


Bitomat postawiony na warszawskich Młocinach jest już 3 urządzeniem FlyingAtom w naszej stolicy. Bitomat Warszawa Młociny znajduje się w Galerii Młociny, ul. Zgrupowania AK “Kampinos” 15, 05-075 Warszawa. Dostęp do urządzenia możliwy jest w godzinach działalności galerii tj.: Poniedziałek – Sobota 10:200 i niedziele handlowe 10:00 – 21:00.

Bitomat Warszawa Młociny
Bitomat Warszawa Młociny

Pozostałe Bitomaty FlyingAtom znajdziecie w:

 • Warszawa,Aleje Jerozolimskie 123A, Galeria Millennium, Restauracja Siddhartha
 • Warszawa, Grochowska 207, Galeria Handlowa Rondo Wiatraczna,
 • Łódź,Marcina Kasprzaka 7/9, Hotel Borowiecki
 • Kraków, Zakopiańska 62, Park Handlowy Zakopianka
 • Gliwice, Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1, Centrum Handlowe Arena
 • Czeladź, Będzińska 80, Centrum Handlowe M1
 • PoznańSzwajcarska 14 Centrum handlowe M1
 • Gdańsk,Obrońców Wybrzeża 1, Galeria Przymorze
 • Bielsko – Biała, Sarni Stok 2, Galeria Sarni Stok
 • Kraków Bronowice, ul. Stawowa 61, Galeria Bronowice
 • Katowice,Kościuszki 229, Galeria Libero

bitomaty flyingatom

Komentarze