Pełnoprawny bitcoin w Meksyku – nie tak prędko

Uczynienie z bitcoina legalnego środka płatniczego w Meksyku będzie „ciężką bitwą”, mówi Ricardo Salinas.

Miliarder i entuzjasta bitcoina Ricardo Salinas uważa, że rozwój BTC jest nieunikniony, ale jego przyszłość zależy od tego, jak szybko i tanio można przeprowadzić transakcje.

Podczas konferencji Bitcoin 2022 w Miami na Florydzie Cointelegraph spotkał się z Ricardo Salinasem, założycielem i prezesem Grupo Salinas, w ekskluzywnym wywiadzie.

Jako wczesny nabywca Bitcoina (BTC) — zaczynał od 200 dolarów — Salinas doświadczył z pierwszej ręki wzlotów i upadków rynku i nauczył się kilku rzeczy.

Salinas rozpoczął dzień jako panelista na głównej scenie Centrum Kongresowego Miami Beach wśród innych miliarderów Orlando Bravo, Marcelo Claure i Dana Tapiero. W dyskusji zatytułowanej „Bitcoin Billionaire Capital Allocators” Salinas ujawnił, że 60% jego portfela znajduje się w Bitcoin, podczas gdy pozostałe 40% to mieszanka inwestycji w ropę i gaz.

Tego samego dnia, 7 kwietnia, meksykańska senator Indira Kempis, uczestniczka konferencji, ogłosiła, że zaproponowała ustawę, aby bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym w Meksyku.

Meksyk podążyłby za Salwadorem, Roatanem, Hondurasem, Maderą i Portugalią, jeśli przejdzie drogę legislacyjną zgodnie z przepisami. Zapytany, co o tym myśli, Salinas powiedział, że „to będzie ciężka bitwa”, aby to się stało, ponieważ jego kraj „niestety” ma sposób myślenia, który jest zbyt przywiązany do kontroli nad fiatami lub tego, co nazywa „oszustwem fiatowym”. ”

„Władze w banku centralnym i ministerstwie finansów nienawidzą bitcoina ze względu na wolność, którą reprezentuje i jest to bezpośrednie zagrożenie dla ich monopolistycznych zapędów i pieniędzy”.

Jako założyciel meksykańskiego banku Banco Azteca, Salinas przyznał, że jest częścią problematycznego systemu i ujawnił, że chciałby, aby jego bank miał dostęp do płatności bitcoinowych, depozytów i pożyczek. W międzyczasie jednak, jako właściciel sieci supermarketów Elektra Group, pracuje obecnie nad umożliwieniem sprzedawcom akceptowania płatności w bitcoinie za wszystkie towary.

Podczas wywiadu z Cointelegraph powiedział, że bitcoinerzy stanowią niewielki procent całej populacji i że jeszcze długa droga do osiągnięcia powszechnej adopcji. Przypomniał także widzom, że bez względu na wiek inwestora, najważniejszą cechą, jaką może mieć każdy inwestor, jest ciekawość i mentalna otwartość na ciągłe uczenie się.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx