Lamborghini naprawione – zapłata w BTC

1 960

Lambo naprawione – mechanik otrzymuje pierwszą płatność w Bitcoinach za naprawę Lamborghini Aventador.

Kiedy właściciel Lamborghini nie miał przy sobie gotówki, aby zapłacić za naprawę, użył Bitcoina, aby zapłacić spawaczowi JayFab z Kansas City.

JayFab jest właścicielem firmy spawalniczej i produkcyjnej w Kansas City.

Pracując w Kansas City w stanie Missouri na Środkowym Zachodzie, JayFab powiedział dziennikarzom, że przyjął zapłatę w Bitcoinie (BTC) za naprawy dokonane w Lamborghini Aventador.

JayFab powiedział, że otrzymanie Bitcoina za naprawę samochodu było jego „pierwszą legalną transakcją”, mimo że po raz pierwszy miał do czynienia z Bitcoinem już w 2016 roku.

„Od tego momentu [2016] zagłębiłem się w branżę krypto, aby dowiedzieć się o niej więcej, zrozumieć technologię i być może zarobić by mieć drugą szansę na przyszłość”.

Spawacz JayFab wyjaśnia, że płatność była prosta: kiedy JayFab poprosił o pieniądze za naprawę, właściciel Lambo nie miał gotówki i po prostu powiedział:

„Wyślij mi adres portfela, dobrze?” Na co JayFab odpowiedział: „Tak, jasne!”

Dzięki temu JayFab otrzymał płatność w Bitcoinie za naprawienie „tytanowego układu wydechowego o wartości 8500 USD” i umieszczenie na nim „kilku ładnych rurek, aby uzyskać więcej hałasu i imitować eksplozje podczas jazdy”.

Dyskusja na temat działań mechanika po raz pierwszy krążyła na subreddicie Bitcoina, gdzie, jak można było przewidzieć, koncentrowała się na zyskach kapitałowych i implikacjach podatkowych.

Jednak dla JayFab „klimat tutaj [na Środkowym Zachodzie] dla krypto jest moim zdaniem trochę zbyt słaby, ponieważ jest to miejsce bardzo robotnicze i rolnicze”.

Historie oddolnej adopcji Bitcoina rosną, podczas gdy transakcje za pomocą Bitcoina w sąsiednim Kansas nie są niespotykane. W 2014 roku kupiec z Kansas kupił dom za pół miliona dolarów za pomocą Bitcoina.

JayFab chciałby wyjaśnić, że „przy większej adopcji mam nadzieję, że znajdę swoje miejsce w tworzeniu lub świadczeniu usług dla kryptowalut”. Oprócz akceptowania Bitcoina jako zapłaty za naprawę Lambo, sprzedaje również „egzotyczne prace” i „meble/przedmioty o tematyce kryptograficznej” na popularnym rynku Bitcoin Bitify.

Naturalnie, za ręcznie wykonane przez niego elementy można zapłacić kryptowalutami.

Ja też chętnie przyjąłbym zapłatę w kryptowalutach i wiem, że w Polsce już tak niektóre firmy płacą swoim pracownikom za pracę. Oddolna adopcja postępuje błyskawicznie a jasnych i przejrzystych regulacji brak.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze