Joint venture Gulf Energy z Binance

1 794

Gulf Energy realizuje joint venture z Binance i inwestuje w BNB

Holding z siedzibą w Bangkoku określił infrastrukturę cyfrową i „inicjatywy związane z aktywami cyfrowymi” jako obszary priorytetowe.

Firma Gulf Energy z siedzibą w Tajlandii dokonała strategicznych inwestycji w giełdę kryptowalut Binance US i zasygnalizowała dążenie do wspólnego przedsięwzięcia z globalną giełdą Binance w ramach ukierunkowanych wysiłków mających na celu uzyskanie ekspozycji na rynek aktywów cyfrowych.

Gulf Energy ujawnił w zgłoszeniu regulacyjnym w dniu 18 kwietnia, że zainwestował w akcje wyemitowane przez BAM Trading Services Inc.”, który jest operatorem Binance US. Inwestycja w Binance US daje Gulf Energy ekspozycję na „jedną z największych giełd zwiększających liczbę użytkowników na świecie” na długo przed planowaną pierwszą ofertą publiczną giełdy, podała firma.

Changpeng Zhao, który prowadzi globalną giełdę kryptowalut Binance, potwierdził w lipcu 2021 r., że Binance US bada możliwości oferty publicznej i wejścia na giełdę.

W oddzielnym zgłoszeniu w poniedziałek Gulf Energy ujawniło, że realizuje „wspólne przedsięwzięcie” z Binance w celu prowadzenia giełdy kryptowalut w Tajlandii. Po utworzeniu wspólnego przedsięwzięcia nowo utworzony podmiot wystąpi do odpowiednich organów o licencje na aktywa cyfrowe. Zgłoszenie Gulf Energy ujawniło również inwestycje w Binance Coin (BNB), który jest rodzimym aktywem kryptograficznym ekosystemu Binance.

Współpraca między Gulf Energy i Binance trwa już od kilku miesięcy, ponieważ giełda kryptowalut starała się przywrócić działalność w kraju Azji Południowo-Wschodniej. W lipcu 2021 r. tajlandzki organ nadzoru papierów wartościowych oskarżył Binance o nielegalne prowadzenie działalności związanej z zasobami cyfrowymi w tym kraju. Binance był również przedmiotem kontroli kilku innych jurysdykcji, w tym Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Kajmanów i kanadyjskiej prowincji Ontario.

Powstający, tajlandzki przemysł kryptograficzny zaczyna się krystalizować, ponieważ prawodawcy starają się zapewnić większą jasność regulacyjną dotyczącą klasy aktywów. Niedawno tajlandzki departament skarbowy zniósł planowany 15% podatek od zysków kapitałowych z kryptowalut.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze