ARK Invest kupuje akcje Coinbase

2 955

Kim jest ARK Invest ?

ARK Invest to firma inwestycyjna z siedzibą w Nowym Jorku, założona przez Cathie Wood, która słynie z inwestycji w spółki z sektora technologicznego, takie jak firmy zajmujące się sztuczną inteligencją, biotechnologią, drukiem 3D, technologiami blockchain i wieloma innymi. Firma prowadzi również badania nad nowymi technologiami i ich wpływem na rynki finansowe.


ARK Invest oferuje szeroką gamę funduszy inwestycyjnych skierowanych do różnych grup inwestorów, w tym fundusze ETF (Exchange-Traded Fund) i fundusze akcji indeksowych. Firma słynie z agresywnych inwestycji w spółki z sektora technologicznego i zaangażowania w innowacyjne projekty.

Zakupy COIN

Firma wykorzystuje osłabione ceny aktywów inwestycyjnych z branży kryptowalut i dodaje kolejne 158 000 akcji Coinbase (COIN) do swojego funduszu ARK Fintech Innovation ETF (ARKF). Coinbase, czyli jedną z największych i najbardziej znanych platform do obrotu kryptowalutami na świecie, oferująca swoje usługi w ponad 100 krajach. Firma kupiła ostatnio łącznie 300 000 akcji po cenie zamknięcia około 12 milionów USD.


Akcje Coinbase są po mocnej przecenie, które od swojego szczytu z okolic 429 USD na listingu w kwietniu 2021r spadły do okolic 35 USD pod koniec grudnia 2022r. Przecena wyniosła około 92%.

Komentarze