Zakupy instytucjonalne BTC powracają

Instytucjonalne zakupy BTC „mogą znów stać się wielkim tematem medialnym”, ponieważ aż 30000 BTC zakupionych ostatnio na Coinbase opuściło giełdę.

Niezależnie od ruchu cen Bitcoina, w tym miesiącu gracze instytucjonalni wkładają swoje pieniądze tam, gdzie mogą go kupić jeszcze więcej.

Bitcoin (BTC) może spadać i być notowany poniżej 40 000 USD, ale świeże dane pokazują, że popyt ze strony głównych inwestorów wcale się nie zmniejsza.

Dla Ki Young Ju, dyrektora generalnego platformy analitycznej CryptoQuant, instytucjonalny zakup BTC „może być ponownie wielką sprawą” w przestrzeni kryptowalut.

Coinbase Pro przenosi poważne kwoty BTC
Ki podkreśla, bazując na danych Coinbase Pro, która jest profesjonalną częścią amerykańskiej giełdy Coinbase, że duże transze BTC nadal opuszczają giełdę.

Tylko jednego dnia w tym tygodniu 30 000 BTC zostało wytransferowane z Coinbase, a wydarzenie to nie jest odosobnione, ponieważ już w marcu można było zaobserwować podobne zachowanie dużych graczy.

„Zakupy instytucjonalne mogą znów powrócić, ponieważ nie ma żadnych przeszkód prawnych aby instytucje gromadziły BTC”.

Amerykański stan prawny dotyczący kryptowalut oraz kierunki w jakich zmierzają próby instytucjonalnego uregulowania branży, najwyraźniej nie odstraszyły inwestorów o dużym potencjale zakupowym, którzy szukają okazji do zakupów.

Trend jest widoczny na wszystkich giełdach, jak poinformował w tym tygodniu Cointelegraph, kwiecień próbuje dorównać marcowi pod względem ogólnych odpływów BTC z giełd.

Zmniejszenie podaży kontrastuje z niepokojącym obrazem makro, który nadal wywiera presję na ryzykowne aktywa, w tym kryptowaluty.

Korelacja Bitcoina z akcjami, które same są zdane na łaskę polityki banku centralnego, musi się załamać, aby warunki się poprawiły, ale analitycy twierdzą, że proces ten nie będzie płynny.

„Korelacja w końcu się skończy – z wielu powodów” – wyjaśnił na początku tego tygodnia komentator Dylan LeClair.

Można się domyślić, że w końcu akcja kredytowa się załamie i spowoduje to dużą zmienność na rynku, która eksploduje. BTC podąża za zmiennością, ale bardziej z powodu traderów instrumentów pochodnych, a nie sprzedaży spotowej.

Niedźwiedzie na BTC, którzy zawierają krótkie pozycje po każdym wzroście otrzymają w końcu cios niszczący, ponieważ podaż spotów będzie mocno ograniczona.

Terra podtrzymuje presję zakupową

Tymczasem historia głównego kupującego w tym roku Blockchain Terra trwa w najlepsze.

Luna Foundation Guard (LFG), organizacja non-profit związana z Terra, dodała około 2633 BTC (105,3 miliona dolarów) do swojego portfela BTC w ciągu ostatnich 48 godzin.

Według danych z monitoringu zasobu BitInfoCharts, jego portfel jest obecnie 18 największym portfelem Bitcoina, zawierającym już więcej BTC niż posiada Tesli.

Można pisać i mówić bez końca, o tym, że BTC jest skupowane i że, mocno wzrośnie w przyszłości. I może to być nudne w okresie spadków, chaosu i niepewności geoplitycznej.

Jednak kiedy właśnie jak nie w takich czasach sprawdzają się złote zasady inwestowania „kupuj jak się leje krew” albo „kupuj jak wszyscy mówią, że będzie dalej spadać”, albo „kupuj jak wszyscy się boją”.

Wydaje się, że historia zatoczy koło po raz kolejny i te złote zasady tylko utwierdzą wszystkich, że błędem jest ich nie zastosowanie. A zysk dla tego kto go osiągnie nigdy nie będzie nudny.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze