W którym kierunku podążają kryptowaluty? Analiza BTC, ETH, ADA

Bitcoin

Bitcoin w ostatnich dniach odbił się od poziomu 0.5 mierzenia Fibonacciego. Można prognozować, że jest to jedynie chwilowe odreagowanie i cena powinna wrócić do niższych poziomów mierzenia, gdyż na kryptowalutach bardzo często są obserwowane głębsze korekty.

Zakresem cenowym sugerującym strefę popytową jest cena w okolicach 21000$ i tam można spodziewać się dalszej kontynuacji wzrostów. Optymistyczną informacją jest również fakt, że zdecydowanie widoczna jest słabnąca presja podażowa, więc może być to implus do początków odwrócenia trendu i powrotu na ścieżkę długoterminowych wzrostów.

Potencjalny zasięg wzrostów sięga do 26000$ lub nawet 28500$, gdzie znajduje się mocna linia oporu.

Ethereum

Na wykresie ETH widać możliwość rozegrania układu harmonicznego połączonego z mierzeniami Fibonacciego, które pokazują mocny poziom w rejonach 1440$. Jest to zakres cenowy gdzie może odbyć się mocniejsze odbicie do kontynuacji dalszych wzrostów.

Zasięg potencjalnych wzrostów sięga ponownie w okolice 1750$ lub nawet 2300$ co mogłoby dać bardzo pozytywny sygnał w terminie długoterminowym. ETH podczas ostatnich wzrostów radzi sobie znacznie lepiej niż BTC.

Cardano

Kurs ADA na wykresie dniowym obecnie znajduje się podczas fali wzrostowej podtrzymującej linię tendencji zapoczątkowanej 13 lipca. Na ten moment pozytywnym aspektem byłoby wybicie poziomu 0.5400$, aby podczas re-testu ruszyć w stronę 0.6500$. W tym zakresie cenowym można wyczekiwać reakcji spadkowej, jednak jeśli byłaby słaba – wtedy można myśleć o możliwym powrocie na ścieżkę wzrostów.

Krótkoterminowo można jednak spodziewać się również reakcji spadkowej przy poziomie 0.5400$.

Podczas analizy wykresu dniowego par BTC, ETH i Cardano, można zauważyć, że to ADA notuje najmniejsze odbicie wzrostowe od dołków z 12 maja.

Wskaźnik Crypto Fear & Greed wskazuje dzisiaj na liczbę 34 (strach). Jest to jednak znaczne polepszenie się nastrojów wsród inwestorów w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Ekstremalny strach(Extreme Fear) może oznaczać, że inwestorzy są zbyt zaniepokojeni. To może być okazja do zakupu.
Kiedy Inwestorzy stają się zbyt zachłanni (Greed), oznacza to, że rynek czeka korekta.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze